Problem z dyskiem twardym

(maxlay) #1

Witam !

Zakupiłem nowy komputer. Podczas instalacji systemu, przy kopiowaniu plików systemowych instalacja się zatrzymuje, najpierw zatrzymała się na 53%, potem 37%, następnie 13% (system instalowany z oryginalnej płyty). Spróbowałem z piratem i kopiowanie plików poszło bez problemu, system się zrestartował i zaczęła się druga część instalacji, na jakieś 29 min. przed końcem, gdy znowu zaczęło się kopiowanie plików instalacja się zatrzymała.

Przeleciałem dysk kilkoma programami testowymi i nie wykazało błędów, to samo z pamięcią.

Mój sprzęt:

HDD Seagate 320GB ST3320620AS SATA II 16MB

Asus P5N-E SLI nForce650i

Geil DDR2 2x1024MB PC800 Pro CL 4

Amacrox Warrior 500W

Intel Core 2 Duo E6750 2,66GHz

Dzięki za wszelką pomoc !

(system) #2

zmień kabelek sata, na czas instalacji wyjmij jedną kość pamięci operacyjnej.

(maxlay) #3

System się zainstalował po wyjęciu jednej kości pamięci.

Wczoraj i dzisiaj przetestowałem te pamięci i wychodzi na to, że jeśli jest włożona tylko jedna kość pamięci system działa bez problemu (próbowałem z obydwiema pamięciami we wszystkich slotach), a jeśli są włożone dwie kości to system się zawiesza.

W czym może być problem, pamięci czy płyta główna ?

Jeszcze sprawdzę pamięci na innym komputerze.

(system) #4

zwykle dzieje się tak gdy nie dobierze się 2 takich samych kości w dualu.

zrób tak wsadź każdą kość zainstaluj program cpu-z i wklej zawartość parametrów z zakłądki SPD. dla obu kości!! działających pojedynczo.b

(maxlay) #5

Screeny z CPU-Z

ramjp3.th.jpg

(Bigkoras) #6

Z tych zdjęć wynika że masz dwie identyczne kości które teoretycznie powinny bezproblemowo działać razem. W Biosie ustaw parametry i timeingi na By SPD.

Być może to wina biosu - zmień na najnowszy.

(Seba Killer27) #7

czytalem ze niektore pamici z niektorymi plytami glownymi mgryzą się z pracą w dualu,jęsli po czynnościach, ktore doradzał bigkoras dalej nie dziala mozesz sprobowac wymienic te pamięci na innej firmy.

(maxlay) #8

Uaktualnienie BIOSU nie pomogło, tak samo jak ustawienie timeingów :frowning:

Najprawdopodobniej te pamięci są niekompatybilne z płytą :frowning: jeszcze spróbuje na stronie ASUSa się czegoś dowiedzieć.

Dzięki za dotychczasową pomoc.

(Bigkoras) #9

Kupiłeś nowy komputer więc masz 10 dni na przetestowanie komputera (podzespołów) i ewentualną wymianę BEZ podania powodu. Jeśli masz taką możliwość to oddaj pamięci i weź inne.

Chyba, że coś mi sie pomyliło?! Jeśli tak to mnie poprawcie :mrgreen: