Problem z dyskiem twardym

Witam.

Tak jak w temacie.Problemy zaczęły się gdy używałem progaramu ARES.Wyskoczył komunikat,że program nie może zapisać danych na dysku.Zresetowałem komputer i od tej chwili system nie widzi partycji w Mój komputer.Dysk wykrywany jest na ekranie testowym,także w Biosie.Również w programie EVEREST dysk jest wykrywany.To jest drugi dysk(IDE), jest podpięty do sata poprzez przejściówkę.Próbowałem pod taśmę, ale wogóle bios go nie wykrywa.Da radę coś z tym zrobić???Przynajmniej raz go uruchomić,żeby zgrać pliki na drugi dysk.

Płyta główna: MSI K9N Neo V3

Procesor: AMD 64 Athlon x2 +5000 2,61Ghz

2x 1GB Kingstom PC-2 5300 667Mhz

Ten dobry dysk to WDC WD2500AAJS-OOVTAO

Ten popsuty dysk to WDC WD600

W dniu 18.04.2008 , o godzinie 21:07 został dopisany post przez kuri_1984

Oczywiście nie widzi partycji tylko tego popsutego dysku!

skutki piracenia… można odzyskać dane ale w serwisie… jeśli będzie konieczność wymiany elektroniki to możesz za to zapłacić nawet 70zł… chyba że nie masz danych, wartych tyle kasy to wtedy dysk do śmieci i już :slight_smile:

Już wcześniej miałem z tym dyskiem problemy(Na poprzednim kompie).Czyli mogę co najwyżej zupę z niego ugotować?

najprawdopodobniej… ale poczekaj, może ktoś inny się wypowie i jakimś cudem uratujesz dysk :wink:

kuri_1984, pokaż zakładkę SMART z Everesta.

SMART tego niesprawnego dysku oczywiście.

Niestety zakładka ta nie chce się wyświetlić.

W dniu 18.04.2008 , o godzinie 21:59 został dopisany post przez kuri_1984

Również Partition Magic nie chce się uruchomić.Wyskakuje błąd : Init Failed : Error 100

Partition table is bad

A gdy odepnę ten uszkodzony dysk to wtedy jest OK.

W dniu 18.04.2008 , o godzinie 22:07 został dopisany post przez kuri_1984

Zainstalowałem program HDDLife Pro.Wogóle nie wykrywa tego uszkodzonego dysku.

kuri_1984 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.