Problem z dyskiem w laptopie

Witam.

Mam laptopa kolegi Acer Extansa 5220 i nie moge zainstalowac win xp bo nie widzi dysku. Skad mogę pobrać sterownik do tego dysku?? Prosze o pomoc:)

Pobrałem sterowniki ze strony acera, zainstalowalem na FDD skopiowalem na dysk i dalem do programu nlite ale przy dodawaniu plikow wyskakuje blad ze parametr jest nie poprawny a po tym however the integrad driver may still work. O co chodzi ??

to acer więc zainstaluj system ten co był i uaktualnij biosa

a upgrade biosu win xp home bedzie widzial dysk podczas instalacji? Jak zaktualizować biosa w laptopie?

Co to wersja ?

Jaki system był na nim wcześniej ?

BTW

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny.

Inaczej temat poleci do śmietnika.

Wczesniej był linux oryginalnie zainstalowany ale kupiłem Win home edition i przy wyobze partycji nie widzi zadnego dysku, to chcialem dograc sterownik do tego dysku programem nlitle ale pojawia sie w/w problem i nie wiem co robic. A upgrade biosu rozwiaze problem z dyskiem?

poprostu wejdź na strone acera

tu jest link: http://support.acer-euro.com/drivers/no … _5220.html

odrazu do twojego laptopa

masz tam częsć strony która nazywa sie “BIOS and Guides” i ściągnij v1.31 oczywiście z czesci w której pisze bios for xp

zainstaluj system operacyjny najlepiej ten co był standardowo na lapku i uruchom ten plik co ściagnąłeś on uaktualni biosa pod xp

i później wejdź w bios przed instalacją xp i musisz zmienić tam jedną opcje tylko niestety juz nie pamiętam jak ona się nazywała

ale powinienes ja szybko wyczaic bo po aktualizacji tylko ta jedna opcja dojdzie

A jak nie mam tego sys co wczesniej byl?? nie mam do niego plytki. Mozna zrobic upgrade poprzez pendrive?

Nie musisz aktualizować BIOS-u. Jak będziesz robił własną wersję Windowsa programem nLite wybierz odpowiedni plik z paczki sterowników, jak podasz wszystkie to będziesz miał właśnie ten błąd. Musisz dokładnie przeczytać który sterownik masz wybrać podczas instalacji…

Udało mi się i zainstalowałem :slight_smile: a skąd mam wziac sterownik do PCI Device albo jak się nazywa ? :slight_smile: