Problem z dyskiem WD 250 GB SATA II

(And2004) #1

Witam,

Kupiłem dysk WD CAVIAR WD2500KS 250 GB 16MB SATA II. Po zainstalowaniu na płycie głownej system go nie wykrywa. Jest widoczny natomiast w BIOSie oraz menadżerze urządzeń. Dysk chcę dodać już do działającego systemu na dysku pod IDE.

Moja płyta główna to ASRock P4i65G chipset Intel 865G/ICH5.

Zainstalowałem sterowniki do chpisetu i płyty głownej lecz bez rezultatu. Dysk nie posiada żadnej zworki do zmiany na SATA I.

Jest jeszcze jakaś inna możliwość?

Pozdrawiam

(Crealive) #2

podłączasz ten dysk pod gniazdo SATA I ?

Czy z tym dyskiem pracy=uje dodatkowo jaki inny starszy dysk ?

(system) #3

gdzie?? w obudowie jest widoczny :stuck_out_tongue: ??

jesteś pewien ??

bo tu może być problem.

(And2004) #4

Tak dysk jest podłaczony do gniazda SATA I. Drugi starszy dysk jest podłóczony do IDE.

Złączono Posta : 03.08.2007 (Pią) 17:24

Nie ma zworki.

(system) #5

podłącz go u kolegi z sata2, albo udaj się do miejsca zakupu i niech go sprawdzą.

(Crealive) #6

Turkissh , dyski SATA nie posiadają zworek....

Mam jeden dysk SATA i wiem :wink:

(system) #7

mylisz się :slight_smile: ja też mam i moje posiadają :slight_smile:

(piotrekplay) #8

dyski SATA posiadają zworki, sam nie mam ale wiem kolega do mnie z takim dyskiem wpadał nie raz aby mu partycje zrobić :F

(Kurzyk Zbw) #9

Tylko dyski z interfejsem SATA2 posiadają zworki. Zworki te służą do przełączania w tryby SATA\SATA2.

(Aminokwasy) #10

A patrzyłeś prawym myszka na mój komputer zarządzaj >> zarządzanie dyskami masz tam ten dysk ?

(Ekseight) #11

moze musisz zainicjować ten dysk w zarzadzaniu komputerem jest takie cos w zarzadzaniu dyskami tam klikasz na dysk prawy i zainicjuj. Mialem juz taki przypadek.

(And2004) #12

Udało się...włączyłem instalatora win xp, który rozpoznał dysk. Sformatowałem i po sprawie...Działa!

Dzięki!

(piotrekplay) #13

ja do takich rzeczy używam gparted bardzo fajny i darmowy programik, bezpieczny (najpierw wszystko planujesz wirtualnie) rozpoznaje bardzo dobrze pojemności dyków ( do tej pory używałem płytki windows xp bez sp, z moich 160 + 250gb widziało zaledwie 120gb)

(system) #14

płytka od wszystkiego nazywa się hiren's boot, tam jest wszystko co potrzebne informatykowi, począwszy od testowania sprzętu a skończywszy na usuwaniu badów.