Problem z dyskiem! WD

(Maciej80s) #1

Mam pewien problem jestem szczesliwym posiadaczem zasłuzonego juz komputera liczącego sobie 6 lat. Od 2 lat mam problemy z dyskiem (WD CAVIAR 30GB) Zaczeło sie od tego ze wydawał dziwnie dzwieki na wzór zatrzymujacej sie głowicy lub talerza sam nie wiem komputer sie zawieszał i wyłanczał. Nie wiedząc co począc formatowałem go i instalowałem swiezego windowsa gdy po chwili ok 20min to samo tak jak by sie zatrzymał (niekiedy piskliwy dziwek) i zero pracy. Udałem sie do sklepu komputerowego gdzie stwierdzono ze moge sobie go wywalic na smietnik lub dac immm...... po powrocie do domu dysk został wrzucony do szuflady i lezał. Przez prawie pol roku byl nie uzywany tak jak reszta sprzetu i postanowiłem go w końcu podłaczyc i sprawdzic. Instalacja winME na FAT32 była kolejna nieudaną próbą gdy jednak siegnołem po Xp nareszcie cos ruszyłoo! !!

(W32 Sasser) #2

Spokojnie możesz użyć programu HDD Regenerator.

Znalazłeś instalkę tego programu, czy już gotowy program do skopiowania na dyskietkę?

Ogólnie to komputer musisz "odpalić" z dyskietki z programem HDD Regenerator i chyba najlepiej, to zostawić kompa na noc. To trwa dobrych kilka godzin w zależności od pojemności i szybkości dysku. Program nie powoduje utraty żadnych danych na dysku.

(Demolukator) #3

najpierw sprawdź z poziomu windowsa status smart i zeskanuj dysk na obecność "badów"

http://www.hdtune.com

(Maciej80s) #4

słuchajcie dzieki! !!

DZIEKUJE ZA POMOC! !!