Problem z dyskiem! WD

Mam pewien problem jestem szczesliwym posiadaczem zasłuzonego juz komputera liczącego sobie 6 lat. Od 2 lat mam problemy z dyskiem (WD CAVIAR 30GB) Zaczeło sie od tego ze wydawał dziwnie dzwieki na wzór zatrzymujacej sie głowicy lub talerza sam nie wiem komputer sie zawieszał i wyłanczał. Nie wiedząc co począc formatowałem go i instalowałem swiezego windowsa gdy po chwili ok 20min to samo tak jak by sie zatrzymał (niekiedy piskliwy dziwek) i zero pracy. Udałem sie do sklepu komputerowego gdzie stwierdzono ze moge sobie go wywalic na smietnik lub dac immm… po powrocie do domu dysk został wrzucony do szuflady i lezał. Przez prawie pol roku byl nie uzywany tak jak reszta sprzetu i postanowiłem go w końcu podłaczyc i sprawdzic. Instalacja winME na FAT32 była kolejna nieudaną próbą gdy jednak siegnołem po Xp nareszcie cos ruszyłoo! !!

Spokojnie możesz użyć programu HDD Regenerator.

Znalazłeś instalkę tego programu, czy już gotowy program do skopiowania na dyskietkę?

Ogólnie to komputer musisz “odpalić” z dyskietki z programem HDD Regenerator i chyba najlepiej, to zostawić kompa na noc. To trwa dobrych kilka godzin w zależności od pojemności i szybkości dysku. Program nie powoduje utraty żadnych danych na dysku.

najpierw sprawdź z poziomu windowsa status smart i zeskanuj dysk na obecność “badów”

http://www.hdtune.com

słuchajcie dzieki! !!

DZIEKUJE ZA POMOC! !!