Problem z dyskiem,zero reakcji

(Bestman.) #1

Witam :slight_smile:

Niedawno pisałem że miałem problem z zacięciami systemu i wymagany był reset.Kilka razy zmieniany system. Na forum obstawialiśmy kartę graficzną albo dysk. Po oddaniu komputera do zbadania (pobliski komputerowy) powiedzieli że to wina karty graficznej.Bo na słabszej im wszystko działa.Gdy próbowałem uruchomić komputer w domu (bez karty) od razu po stracie miałem bluescreen, więc znów formatowałem i wgrałem windowsa od nowa.Włożyłem również zapasową kartę radeon 7730 zamiast mojego gtx760.Wszystko działało.Zostawiłem komputer na noc by wszystkie gry się pobrały. Gdy rano włączyłem monitor i ruszyłem myszką znów się zacięło, niestety po ponownym uruchomieniu miałem bluescreen, (testowałem również bez karty). Postanowiłem znów sformatować i wgrać od nowa, niestety podczas wczytywania plików instalacyjnych komputer się zawiesza, ale mogę ruszać myszką.Trybu awaryjnego również nie mogę uruchomić.z dysku słychać buczenie.Czy oznacza to że dysk mi właśnie padł, i najprawdopodobniej była to jego wina, a nie karty? Dodam ze 1,5 roku jadę na takiej konfiguracji i nie miałem podobnych problemów. Jak ktoś chciałby się wgłębić w temat do dodaje link do wcześniejszego posta - http://forum.dobreprogramy.pl/problem-z-zamro%C5%BCeniami-systemu-wymagany-restart-t503977/

Dziękuje za pomoc :slight_smile:

P.S Czy jest jakiś sposób by sformatować dysk przez bios, bo nie chce wysyłać dysku z prywatnymi rzeczami na gwarancje.(Chrome gdzie mam wszystkie zakładki oraz hasła, uplay,steam,origin itp)