Problem z dyskiem zewnetrznym trekstor

mam od ponad pol roku dysk zewnetrzny trekstor 400gb do tej pory wszystko chodzilo ok… od jakiegos tygodnia system mi go nie widzi ale w menager urzadzen jest widoczny i pisze ze dziala prawidlowo… Gdy dysk jest wlaczony swieci sie niebieska kontrolka a gdy podlacze usb to w chwili polaczenia z kompem zaswieca sie czerwona i nawet troche wiesza komputer. Odglosy ktore wydaje trkstor sa rownomierne tak jak by sie zawiesil. Prosze o pomoc nie wiem co mam robic a mam tam dosc wazne dane… aha dodam ze u kumpla na kompie jest to samo…

Jeśli masz na gwarancji to nie baw się w nic tylko go oddaj.Ewentualnie możesz zanieść do jakiegoś serwisu i powiedzieć żeby wybadali co z nim jest nie tak.

Spróbuj jeszcze odinstalować go w menadżerze urządzeń,ponownie uruchom kompa i ozbacz czy system wtedy go zobaczy.

tak juz probowalem i w momemencie gdy sie zainstaluje tak jakby sie wieszal, a pisze ze sprzet zainstalowano pomyslnie a gwarancjii mialem tylko pol roku…

prosze o wiecej pomyslow… dzieki. chodzi mi zeby wyciagnac w jakis sposob dane z tego dysku

Próbowałeś podłączać go innym kablem z kompem?(jest taka możliwość?)

W Menu start->Uruchom, wpisz regedit:

Znajdź klucz

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

Klucz {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} nie rozwijaj tylko zaznacz .Po prawej stronie

będą wpisy, w których zlokalizuj klucze UpperFilters oraz LowerFilters i je usuń. Przed usunięciem, sprawdź, czy jesteś w dobrym miejscu. Włącz komputer na nowo i sprawdź.

Potem w zarządzaniu dyskami sprawdź, czy dysk został wykryty.

niestety nie pomoglo jest tak samo… chyba ten dysk jest do wyrzucenia mysle ze jest popsuty

?

…i czy w razie czego opłaca się naprawiać(jeśli rzeczywiście jest zepsuty…)

nie da sie go inaczej podlaczyc ewentualnie wyciagnac dysk z obudowy i podlaczyc do jednostki centralnej dzieki