Problem z dyskiem, znikneła partycja, windows 7

Witam po zainstalowaniu i uruchomieniu partition magic na win 7 wyskoczyło mi kilka błędów, które partition magic miał naprawić. Kliknąłem ok przy każdym z błędów i pc się resetował a system nie chciał się już włączyć (do momentu wczytywania sytemu, potem restart). Włożyłem płytkę z windowsem w celu formatowania dysku i ponownej instalacji ale w instalatorze windowsa dysku nie da się sformatować gdyż opcja formatu nie jest podświetlona. Podłączyłem wiec inny dysk i zainstalowaniem winde,po czym podłączyłem stary dysk i pisze ze ma tylko 99mb**, zamiast 250 które posiadł wcześniej. Ktoś wie o co chodzi i jak to naprawić?

** domyslam się ze te 99mb to stara partycja która zrobila się przy instalacji windows 7 jakis czas temu. Dodam ze w moim komputerze pisze ze dysk jest zastrzeżony.

Pierwsza uwaga, to zrezygnuj z programu partition magic. Kiedyś też używałem tego programu, ale program nie jest chyba już rozwijany i źle sobie radzi z nowymi dyskami o czym też przekonałem się na własnej skórze. Co ciekawe, to po powstaniu błędów przy użyciu tego programu nie dało się sformatować partycji w innych programach, także w programie instalacyjnym Windowsa. Konieczne okazało się usunięcie partycji i ponowne jej utworzenie, potem można już było poprawnie formatować partycję.

Obecnie używam programu:

http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Partition-Master,Program,Windows,12861.html

który sprawuje się bardzo dobrze.

zainstalowałem ten program i znalazło tą partycje, jednak nie mogę nic przerzucić ani aktywować tej partycji… tylko format mi zostaje?

tak to wygląda:

72504618111850568894.gif

potrzebuje dostępu do tej zaznaczonej partycji.

Odłącz całkowicie (fizycznie) dysk, na którym nie ma być systemu.

Dysk, na którym ma być system potraktuj procedurą: wymazanie-dysku-twardego-programem-activ-killdisk-t443881.html Będziesz miał go czysty, jak z fabryki. Zainstaluj potem na nim system. Na pewno się uda! Dopiero po zainstalowaniu systemu i jego pierwszym uruchomieniu podłącz ewentualnie (jeśli potrzebujesz) drugi dysk.

PS. Partition Magic nie obsługuje dysków z zainstalowanym Windows’em 7.

ok, zorbie tak, ale na pewno nie da się odzyskać plików które zostały na starym dysku?

Dodane 13.03.2012 (Wt) 14:13

Własne ogarnąłem ze nie da się tego wykonać, skoro odłączę dysk na którym teraz jestem, i zostawię tylko ten który jest zapusty to komputer sie nie włączy -.-

edyta// właśnie udało mi się sformatować stary dysk przy pomocy EASEUS Partition Master, jednak szukam sposobu na odratowanie plików…

Użyj DMDE i przeskanuj NTFS. Może to potrwać parę godzin.