Problem z dyskiem

WItam, przed instalacja Xp chcialem usunuac wszytkie partycje z mojego dysku i wowczas komputer sie zawisil. Wcisnalem restet i od tego momentu nie moge uruchomic instalacji. bios wykrywa dysk i wydaje sie ze wszystko wporzadku. podczas ladowania jest tylko napisane ze dysk jest zablokowany czy cso takiego. moje pyatnie: jak zalozyc nowe partycje?

Próbowałeś usunąć partycję rozruchową/systemową? Jakim programem usuwałeś partycje? Napisz coś wiecej.

usunolem wszytkie partycje z plyty windows xp. (nie chce odzyskiwac zadnych danych tylko zalozyc nowe partycje)

Podczas instalacji win xp pokazuje się ekran wyboru partycji na której chcesz zainstalować system. Po usunięciu wszystkich partycji do wyboru powinno być tylko wolne miejsce i opcja “utwórz nowa partycje”. Podajesz tylko rozmiar i instalujesz na niej system. Resztę partycji możesz utworzyć po zainstalowaniu systemu przez zarządzanie dyskami, w narzędziach administratora.

To jest najprostszy sposób, mam nadzieję, że moje wyjaśnienie nie jest zbyt chaotyczne.

Kiedy pokazuje się komunikat “dysk zablokowany”?

wszytko sie zgadza co napisales, tylko chodzi o to ze kiedy win xp zakonczy ladowac sterowniki(tuz przed wcisnieciem klawisza F8 ) komputer przestaje odpowiadac. wiem jak zalozyc partycje tylko nie moge wejsc do tych opcji. czy dysk sie spalil …?

a w jaki sposób "usunąłeś " partycje?

Na dysku mialem 2 partycje. Systemowa usnela sie bez problemu. podczas usuwania 2 partycji komputer sie zawisil i musialm wcisnac restart. Teraz jak podlaczam ten zwalony dysk jako slave to nawet na sprawnym systemia komp nie chce sie uruchomic. w biosie wszytko ladnie wykrywa.

hmm trudno powiedzieć .Może być uszkodzony.Wejdź do konsoli odzyskiwania (jak jest taka możliwość) http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 189#553189

no wlasnie nie bardzo bo kiedy dysk jest podlaczony to system mi sie nie uruchamia.nawet awaryjny. i tak za kadym razem. moze jest jeszcze jakis inny spoob, pomozcie.

Do konsoli odzyskiwania wchodzisz z płyty instalacyjnej.Jak dysk(Sata)to F6

i stery do saty .Potem na ekranie będą trzy propozycje (zainstaluj system)

(wciśnij R aby przejść do konsoli) i Ty właśnie wciśnij R.Ja miałem podobnie z dyskiem (walnięte było coś w cylindrze),i w konsoli pokazywało po komendzie

chkdsk C: /p /r (nie można wykonać operacji co najmniej jeden nieodwracalny błąd).Dopiero wyzerowanie dysku pomogło.

witam! !!