Problem z dyskiem

(Hplacek) #1

WItam, przed instalacja Xp chcialem usunuac wszytkie partycje z mojego dysku i wowczas komputer sie zawisil. Wcisnalem restet i od tego momentu nie moge uruchomic instalacji. bios wykrywa dysk i wydaje sie ze wszystko wporzadku. podczas ladowania jest tylko napisane ze dysk jest zablokowany czy cso takiego. moje pyatnie: jak zalozyc nowe partycje?

(Kamil4lo) #2

Próbowałeś usunąć partycję rozruchową/systemową? Jakim programem usuwałeś partycje? Napisz coś wiecej.

(Hplacek) #3

usunolem wszytkie partycje z plyty windows xp. (nie chce odzyskiwac zadnych danych tylko zalozyc nowe partycje)

(Kamil4lo) #4

Podczas instalacji win xp pokazuje się ekran wyboru partycji na której chcesz zainstalować system. Po usunięciu wszystkich partycji do wyboru powinno być tylko wolne miejsce i opcja "utwórz nowa partycje". Podajesz tylko rozmiar i instalujesz na niej system. Resztę partycji możesz utworzyć po zainstalowaniu systemu przez zarządzanie dyskami, w narzędziach administratora.

To jest najprostszy sposób, mam nadzieję, że moje wyjaśnienie nie jest zbyt chaotyczne.

Kiedy pokazuje się komunikat "dysk zablokowany"?

(Hplacek) #5

wszytko sie zgadza co napisales, tylko chodzi o to ze kiedy win xp zakonczy ladowac sterowniki(tuz przed wcisnieciem klawisza F8 ) komputer przestaje odpowiadac. wiem jak zalozyc partycje tylko nie moge wejsc do tych opcji. czy dysk sie spalil ...?

(reanek) #6

a w jaki sposób "usunąłeś " partycje?

(Hplacek) #7

Na dysku mialem 2 partycje. Systemowa usnela sie bez problemu. podczas usuwania 2 partycji komputer sie zawisil i musialm wcisnac restart. Teraz jak podlaczam ten zwalony dysk jako slave to nawet na sprawnym systemia komp nie chce sie uruchomic. w biosie wszytko ladnie wykrywa.

(reanek) #8

hmm trudno powiedzieć .Może być uszkodzony.Wejdź do konsoli odzyskiwania (jak jest taka możliwość) http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... 189#553189

(Hplacek) #9

no wlasnie nie bardzo bo kiedy dysk jest podlaczony to system mi sie nie uruchamia.nawet awaryjny. i tak za kadym razem. moze jest jeszcze jakis inny spoob, pomozcie.

(reanek) #10

Do konsoli odzyskiwania wchodzisz z płyty instalacyjnej.Jak dysk(Sata)to F6

i stery do saty .Potem na ekranie będą trzy propozycje (zainstaluj system)

(wciśnij R aby przejść do konsoli) i Ty właśnie wciśnij R.Ja miałem podobnie z dyskiem (walnięte było coś w cylindrze),i w konsoli pokazywało po komendzie

chkdsk C: /p /r (nie można wykonać operacji co najmniej jeden nieodwracalny błąd).Dopiero wyzerowanie dysku pomogło.

(Kasia68) #11

witam! !!