Problem z dyskiem

Witam wszystkich. MAm jedno pytanie. Kiedy włączam u kumpla komputer to przy włączaniu wyskakuje takie coś: Disk boot failure, insertsystem disk and press enter. O co chodzi? Nie wiem jak to zrobić. Prosze o pomoc. Z góry dziekuje.

Jaki dysk, jaki sprzęt, od kiedy zaczął wyskakiwać komunikat? Opisz porządnie problem. :?

dysk 38GB a reszte nie wiem bo to mojego kumpla. jedyne wiem że ten błądf wyskakuje po odłączeniu dysku a komputer jest stary.

Sprawdź czy dysk jest dobrze podłączony. Miałem taki sam problem z moim tez 38gb. I jeszcze chkdsk zrób

masz/kolega ma zlego loga, normalnie log edytowac morzesz w: panel sterowania/ system/ zaawansowane/ uruchamianie i odzyskiwanie/ ustawienia/ edytuj. Log gdy winows jest zainstalowany na C:/windows powinien wygladac tak:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /noexecute=optin /fastdetect

wgraj go na dyskietke/plyte i w biosie ustaw na odczyt z dyskietki plyty.pzdr

ale komputer wogóle sie nie włącza.

1.skopiuj poniższego loga:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /noexecute=optin /fastdetect

  1. zapisz go w notatniku jako “boot”

3a. Skopiuj go na dyskietke, plyte, i w biosie w komputerze, który nie chce sie uruchomić ([del] przy wlaczaniu) ustaw odczyt boota na z dyskietki lub plyty.

3b. Edytuj plik boot poprzez inny komputer - wkladasz do dzialajacego komputera dysk twardy z niedziałającego komputera, na którym znajduje sie partycja C:/ uruchamiasz, lokalizujesz partycje C:/ teraz dajesz: opcje folderów/ widok; i zaznaczasz pokaż ukryte pliki i foldery, oraz odhaczasz opcje “ukryj chronione pliki systemu operacyjnego”, klikasz ok. Na partycji (nie obecnie w moim komputerze c:/) tylko tej która zostala przylaczona i obecnie jest np. jako h:/ i znajduje sie tam windows znajdziesz plik boot (ustawienia konfiguracyjne) usuwasz wszystko co tam jest i wklejasz wyzej wymieniony log i zapisujesz.

3a i 3b sa dwoma sposobami na zrobienie dokladnie tej samej czynnosci

poczytaj to: http://faq.pcformat.pl/index.php/Boot.i … ola_Startu

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny.

Inaczej temat poleci do śmietnika.