Problem z dyskiem

mam taki problem że jak wchodze w mój komputer i wchodze w drugi dysk D to wyskakuje mi takie cos: D:/ nie jest dostepny.

Plik lub katalog jest uszkodzony i nieczytelny.

O co chodzi? Przed chwila było wszystko normalnie. Dysk 320 GB. Póxniej wyskoczyło że nie jest sformatowany i czy chcem sformatowac go teraz a nie chcem bo mam tam ważne pliki i musze je nagrac. Prosze o pomoc.Próbowałem przywracania systemu ale nic z tego.

Spróbuj w oknie wiersza poleceń wpisać chkdsk d:/F

Witam, mam ten sam problem. Niedawno kupiłem dysk 160gb i dzisiaj podczas kopiowania na ten dysk plików wyskoczył mi błąd i od tej chwili nie mogę sie połączyć z dyskiem. Gdy próbuje wejść do dysku wyskakuje mi komunikat, że:

F:/ nie jest dostępny

Plik lub katalog jest uszkodzony i nieczytelny.

Następnie komputer chce formatować dysk ale ja nie chce bo mam tam dużo danych których nie mogę stracić. Co mam zrobić? prosze o pomoc

Spróbuj na razie chkdska tylko na dysku f: chkdsk f: /F lub chkdskf: /R (sprawdzi bad sektory).

Dzięki za szybką odpowiedź ale niestety i to nie pomogło. Jak wystukuje tę komende to pokazuje się czarne okienku w górze ekranu ale momentalnie znika i nie mogę przeczytać nawet co tam się wyświetna. I co teraz mam zrobić?

będę bardzo wdzięczny za pomoc

to w URUCHOM wpisz : CMD, otowrzy się konsola i tam zapodaj komendę checkdiska i zobacz co się wyświetli

samo chkdsk f: /F można wpisać bezpośrednio w start->Uruchom. CMD uruchomi wiersz poleceń.

A o tym narzędziu możecie poczytać tutaj: http://www.i-slownik.pl/1,260,chkdsk.html

no tak ale jeśli wywali komunikat to zamknie okno , a tu chodzi o to by okno konsoli zostało aktywne - prawda ?

CDM też nie pomogło. Jak wpisałem i wcisnąłem ok wyskoczył komunikat “system windows nie może odnaleźć pliku “cdm”. Upewnij się że pisana nazwa jest poprawna i spróbuj jeszcze raz” :frowning: Czy w ogóle da się coś zrobić??? :frowning:

W dniu 04.05.2008 , o godzinie 21:20 został dopisany post przez jaasiek88

Przepraszam już okienko wyszło. musiałem popełnić jakis błąd. po wpisaniu chkdsk f: F wyskakuje mi :

“Nieprawidłowy dysk, ścieżka lub nazwa pliku” I co mam teraz zrobić?

W dniu 04.05.2008 , o godzinie 21:23 został dopisany post przez jaasiek88

Po wpisaniu samego chkdsk f: wyskoczył komunikat:

" Typ systemu pliku to NTFS

Nie można określić wersji woluminu i stanu. Program CHKDSK przerwany"

koniec komunikatu:(

wiec klikam na dysk wymienny “I” i wyskakuje mi po pewnym czasie ze plik lub katalog jest uszkodzony lub nieczytelny

co mam zrobic:(:(??? prosze o pomoc

bo wchodze tez w :

start

uruchom

chkdsk h: /I

daje ok

i nagle mi wszytsko znika i dalej nic

a nie da sie tez zformatowac dysku bo nawet nie do wlasciowsci bo mi sie zawiesz

czekam na odp.

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Możecie użyć programu Testdisk

Instrukcja

Instrukcja 2

Dodatkowo można wykorzystać Partition-Table-Doctor, gdy uszkodzona została tablica partycji lub MBR.