Problem z dyskiem

Witam! Nie znam się zbytnio na kompie więc mam pytanie co i jak mam z tym zrobić a tak o co w tym chodzi. Mając program Hard Drive Inspector wyskakuje mi takie coś -

Twój dysk pracuje w trybie Tryb Multiword DMA2 (16,7 MB/s),podczas gdy jego optymalny tryb pracy to Tryb Ultra DMA5 (100 MB/s).Może to być wynikiem spadku wydajności dysku

. Co mam zrobić by było ok?

Hmm… poprostu dysk ci pada, z tego co mi sie wydaje, wydajnosc spadla z 100 mb/s na 16,7 mb/s

to robi roznice 82,3 Mb/s wiec baaardzo duza… wymien dysk ;D albo zrob gruntowne skanowanie z poszukiwanie popsutych sektorow, skorzystaj z programow do defragmentowania oraz sprawdz dysk programami do kasowania zbednych plikow, czysczenia rejestru, defragmentacji,wyszukiwania oraz usuwania bledow , zobaczysz wtedy czy to pomoze , jezeli nie, dysk do wymiany lub na gwarancje :slight_smile:

Dodane 23.02.2009 (Pn) 22:29

Dodam ze wszystkie programy potrzebne do tego typu operacji znajdziesz na dobrychprogramach :slight_smile: dzieki nim mamy wersje darmowe :wink: bardzo dobrych programow, warto zobaczec, kategoria wiadomo jaka, pozdrawiam i zycze powodzenia :wink:

Raczej do wymiany bo troche on już przeszedł ale zobacze jeszcze jakimś programem do defragmentacji.Mam ten ale nie wiem czy to dobry program PerfectDisk 2008

z tego co pamietam najlepszy byl O&O Defrag Pro Disk Defrag Software , super kombajn do dysku :slight_smile: do tego TuneUp (czyszczenie pamieci TEMP oraz rejestru i wszelkiego rodzaju niepotrzebnych smieci :slight_smile: ) , a co do dysku, skoro wiele przeszedl moze byc do wymiany, na naszcze szczescie dyski juz nie sa takie drogie, i warto kupic duze pojemnosci (np 320 Gb 500 Gb - te dyski moim zdaniem sa najbardziej optymalne, podzielone na partcyje przez madra osobe tworza super dysk o wielkiej wydajnosci :slight_smile: )

jeszcze raz zycze powodzenia, jezeli sie nie uda poprawic wydajnosci po defragmentacji zobacz na programy do sprawdzania wydajnosci dysku twardego

Everest Ultimate Edition 4.00 - ten program pokazuje wszystkie mozliwe dane, lecz najlepiej gdy sa one sprawdzone przez informatyka

HD-Tach, Spin Rite , HDD Tune - do sparwdzania wydajnosci dysku twardego itp itd

zycze jeszcze raz powodzenia, mam nadzieje ze uda ci sie reanimowac dysk. Teraz dziala na wolnych obrotach, zgraj sobie wszystko na polyty dvd, cd, pen drive zeby nie stracic waznych danych, bo za niedlugo moze siasc do reszty, taka drobna rada :wink:

do uslyszenia , jak cos to pisz 511699 gg :wink:

Witam.To nie musi być wina dysku,poczytaj to: http://forum.idg.pl/lofiversion/index.php/t81748.html

Wykonaj punkt 3c dla swojego dysku (nie ważne, że mowa jest o CD): Zniknięcie napędu, problemy z nagrywaniem itp

Po defragmentacji tym programem PerfectDisk 2008 wzrosło do (33 MB/s), coś sie polepszyło :smiley: nawet troche lepiej chodzi ale jeszcze gdzies ucieka te 67MB/s

cosik_ktosik Dobrze ci radzi punkt 3c z tej strony pomógł mi kiedy DVD sobie zmniejszyło prędkość przesyłu.

Działo się tak często po aktualizacji prze dobre kilka miesięcy od zakupu aż w końcu MS usunęło ten problem :wink:

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN