Problem z dyskiem

Ludziska z byle powodu zepsuła mi sie dysk Twardy.Mam dwa dyski jeden z windowsem drugi zepsuty z :cry: :cry: :frowning: :frowning: grami :frowning: :frowning: :cry: :cry:

Jak to z byle powodu :?: Powód zawsze jest… może sprecyzuj swój problem :smiley:

Dyski mają to do siebie, że lubią się psuć w najmniej oczekiwanym momencie… Jeśli jesteś pewien, że jest uszkodzony (i jeszcze na gwarancji), to oddaj go do serwisu.

Niestety to się zdarza. Oddaj do serwisu jak radzi kolega. :smiley:

Mnie również to urządzenie nigdy nie odmówiło współpracy (swoich dysków w życiu miałem… z 6), ale wiem, że dysk twardy to w sumie chyba najbardziej delikatny element komputera i nawet lekkie szturchnięcie (choć to i tak mało prawdopodobne) w jednostkę centralną podczas pracy komputera może zakończyć się jego poważną awarią…

Ale ja nic nie zrobiłem !!

Komputer nie widzi fizycznie drugiego twardego dysku…czy tylko drugiej partycji ??

Ponadto wyżej wymienione objawy nie muszą świadczyć od razu o jego mechanicznej awarii…

Jeżeli jest to uszkodzenie elektroniki poradzi sobie z tym prawie każdy service. Natomiast jeśli jest to uszkodzenie machaniczne to tylko wyłącznie specjalistyczne labolatoria są w stanie odzyskać utracone dane niestety za słone pieniądze. Jeżeli na dysku były same gry to skórka nie opłaca się za wyprawkę