Problem z dyskiem

(Moira6) #1

Jest problem...chyba ze sprzętem, bo nie z oprogramowaniem. Był format i po tym formacie nie da się zainstalować windowsa. Czy ktoś zna jakieś programy diagnostyczne dot. dysku, które działają pod dosem?TIA

(Monczkin) #2

proszę zmienić tytuł na konkretny - inaczej --> śmietnik

(Johny) #3

Zmień tytuł tematu i jeśli to coś z dyskiem twardym,to napisz jak się zachowuje przy czytaniu i zapisywaniu danych,dziwne dzwięki np,stukanie może być sygnałem istatnich dni pracy dysku,może to być też zużycie sprzętu,jeśli to coś z programami,to najprawdopodobniej komputer jest żle zabezpieczony,głównie Windows,wchodzą robaki i spyware,które mieszają w systemie,jeśli dysk jest np Serial Ata,może być wymagane załadowanie driverów przed startem Instalatora Windowsa,np. z dyskietki

(Kasten) #4

może coś z płytą od windowsa nie tak

(Tomek Zamlynny) #5

jaki system chcesz instalować?? co sie dzieje?? jaki sprzęt??

(Moira6) #6

Jest to antyczny dysk o pojemności 1GB, Quantum.

Chciałam istalować Win98, ale po formacie nic już sie nie dało zrobić, tzn. przy instalacji windowsa nie mógł zainstalować niektórych .cabów i co chwile pojawialy się komunikaty, ze nie da się zapisać kolejnych bibliotek .dll. Programów już żadnych nie ma, bo był format...

To nie mój komputer więc nie wiem czy wydaje jakieś dziwne dźwięki (oprócz tego, ze wolniutko chodzi - procek 66MHz). Pamięc ram to....32MB.

Czy dysk może tak umrzeć śmiercią własną?? Bez interwencji?? (no interwencja mogła być wirusów, prawda, bo coś tam miał, ale nie wiem co, bo windowsa nigdy na nim nie ujrzałam, tylko dos :>)

Dzięki z góry za wszelką pomoc.

(Filipsko) #7

Dyski mogą się przecież zepsuć. Mój 5-letni 40-GB Zaczął strasznie "Skrobać" (jakieś dziwne dżwięki) i transfer miał... 2mb/sek... Twoj chyba nie jast za nowy... czyli podejrzewam ze twoj dysk to ATA. :slight_smile: Kupilem nowy ATA i mial 38-49mb/s.

Ale ze nie chce istalowac tylko niektorych plikow to moze byc plyta, tak jak napisal Kasten.

(Moira6) #8

jak mogę sprawdzić czy to jest płyta?? Nie mam innego dysku (dobrego), na którym mogłabym sprawdzić płytę

(Tomek Zamlynny) #9

wskazuje na uszkodenie pamieci RAM sprawdz programem MemtTest32

(Moira6) #10

aha...sorki, myślałam, że płyta główna...

nie, ta od windowsa jest dobra

zresztą instalowałam z dwóch różnych płytek, z których zawsze wszystko hulało :frowning:

Złączono Posta : 08.12.2005 (Czw) 17:57

czy ten progam działa pod dosem??

Myślałam o sprawdzeniu ramu na innym kompie

(Tomek Zamlynny) #11

instalujesz ten program na dyskietke, gdzie nastpnie komputer satartujesz z dyskietki

BOOTowanie FLOPY ustawiasz w BIOS ie