Problem z dyskiem

witam

KUPILEM OSTATNIO NOWY DYSK (160GB) Z ZAMIAREM DOLACZENIA GO DO POPRZEDNIEGO 40 GB - KIESZEN (OBA SEAGATE). WSZYSTKO PIEKNIE TYLKO ZE PRZY KOPIOWANIU Z JEDNEGO DYSKU DA DRUGI RESTARTUJE MI SIE KOMP. NIE MAM POJECIA CO JEST NIE TAK. Z GORY DZIEKUJE ZA POMOC

Po pierwsze wylacz Caps Lock bo Ci zaraz powiedza zebys nie krzyczal, po drugie napisz jak podlaczyles te dyski ze soba…

ok :slight_smile: 40 ( z windowsem) jest w kieszeni. 160 gb “wrzucilem do srodka”

na 160gb zainstalowalem windows (xp) zeby sprawdzic czy chodzi. i niby wszystko jest ok. osobno dyski chodza super. ale kopiowac miedzy nimi sie nie da :frowning:

chodzi mi bardziej o fizyczne polaczenie dyskow, sprobuj podlaczyc dysk 40 GB zamiast dysku cd-romu, majac 2 systemy na 2 dyskach i w dodatku te same nic sie nie powinno dziac… dlatego jesli masz inaczej polaczone te dyski to zrob jak napisalem i powiedz co tam :smiley:

po pierwsze ustawiles dobrze zworke na dysku najlepiej cable select (to ominie ewent. twoj blad podczasz wyboru master ,slave)

powinno byc oki no chyba ze cos z tasma np. ,ale jak osobno chodzi to oki czyli kontroler dysku poszedl IDE jakis kanal (przypuszczenie)

sprawdz jeszce raz ,czy wszystko docisiniete masz tasmy ,czy jakas sie nie uszkodzila ,najwyzej zakup nowa cena ok 10-15 zl

i wlacz w Biosie ,opcje SMART (sprawdza stan fizyczny dysku zywotn. bledy odczyt. czy zapisu itp.)

i laczysz tak np. dysk HDD1 - (master)+CD-ROM - (slave)

a nagrywarke HDD2 - (slave)+CD-RW - (master)

ze wzgledu na czeste bledy w transmiji danch CD-RW (musi byc master)

powiedzmy kontroler Raid ,i mozesz 8 urzadzen podlaczyc, dysk systemowy powinnen byc jako jedyne urzadzenie podlaczone do jednego kanalu IDE (bo transsfer ,zawsze jest ustawiony podczas np. pracy

CD-ROM i HDD rownoczesnie - predkosc podczas przesylu danch na kanale jest wtedy rowna njwolniejszemu urzadzeniowi w tym przypadku CD-ROM)

Czy ja czegos nie rozumiem ?

Chodzi Ci Kamcia_18 o wybranie dysku ktory ma byc master a ktory slave, czy o ewentualne podlaczenie dyskow np… 2x master ?

Chlopak ustawiajac zworke na 2x master or 2x slave nie odpalilby maszyny, wiec o co Ci w tym chodzilo ?

Ustawiajac zworke na cable select master i slave dobiera sie losowo ?

Jesli tak to jaka jest roznica czy ustawil se recznie dysk master powiedzmy 160 GB a slave 40GB lub na odwrot, skoro na obu dyskach ma zainstalowane te same (prawdopodobnie bo nie napisal co ma na 40BGB) windy?

dzieki klient :slight_smile:

zrobilem jak radziles i jest ok !!

mala improwizacja z kablami (wszystko na odwrot :slight_smile: ) i zworkami i chodzi jak marzenie.

jeszcze raz dzieki !

Ciesze sie Twoim powodzeniem :slight_smile:

Uważaj co wypisujesz :o .

Jak wiesz lepiej - nie wolno Ci kpić z innych :twisted: .

A ten post poleciał w kosmos :smiley: