Problem z dyskiem

Żeby nie zakładać ponownie tamatu pisze dalej tutaj(a jednak musiałem założyc nowy).Dysk ten był zakupiony w środę w zeszłym tygodniu i dziś padł tzn.po wyłączeniu kompa za kilka godzin go włączam wchodzi do systemu i zawiecha, no to ja mu restart, nastepnie wchodzi ładowanie systemu i ten pasek ładowanie non-stop się zacina i stoi, po kilku zacinkach robi się restart,no to ja mu restart,nie zdąrzyłem nawet mu wielu rzeczy wgrać gdyż jest nowy, i myśle format,czekam na format pełny, a tam mi wyskakuje że dysk jest uszkodzony i nie można sformatować, i tu moje pytanie gdy jak pójde do sklepu to mogę zarządać zwrot hajsu, gdyż już nie mam chęci mieć nic wspólego z dyskami firmy wd,drugi dysk i podobne problemy o których pisałem we wcześniejszych moich tematach,a na moim starym dysku 20 gb samsunga przez wiele lat nie miałem żadnego problemu.Dodam,że podczas ładowanie się systemu słychać dziwne odgłosy od dysku:tak jakby się coś o siebie ocierało.Jakieś porady?Co można z tym zrobić?

Jeżeli dysk jest na taśmie jako jedyny to dyski WD należy ustawić na zworkach jako single , nie wiem dlaczego ale jak kupiłem WD i ustawiłem na master to sie zacinał , dziwnie pracował (stuki) , na single śmiga bez zastrzeżeń. tylko że po przestawieniu zworki na single bedziesz musiał zdjąć partycje , utworzyć na nowo , sformatować i wgrać system

Zależy od tego w jakim systemie gwarancyujnym wziołeś dysk.

Jeśłi nowy to oddaj na gwarancji niech oni się martwią :wink:

Single-??Nie jarze?.Dysk poczatkowo nie chciał pracować na udma 5 tylko na udma 4, problem zniknał po instalce nowszych sterów do ide ze strony producenta mojej płyty głownej.Dysk jest sam podpięty na pierwszym kanale ide na końcu nowej taśmy 80 żyłowej.I tak pracował aż dodziś próba rożnej konfiguracji zworek nie pomaga.Nawet przy róznym przestawianiu zworek wywala bład,że dysk jest uszkodzony.Miałem wcześniej dysk prawie taki sam, kupiony z alegro,ale gdy zacząłem mnieć z nim problemy z nim,tzn.nie mogłem podkręcić procka i problemy z systemem sprzxedałem go tam gdzie kupiłem, potem poszedłem do sklepu i kupiłem w sklepie taki sam tylko nowszy ale z takimi samymi właściwosciami

Złączono Posta : 03.06.2006 (Sob) 22:55

Tzn.?Jakie są te systemy miła pani mi powiedziała,że nie potrzebny jest nawet paragon czy itp.bo wystarczy zadzwonić ile pozostało mnie gwarancji na ten dysk i taka gadka,powiedziała że 36 miechów i ttyle

Wrr. nie ten cytat zaznaczyłem powyższe pytanie odnosi się do postu Mc.Dracullo

idź do sklepu i wymień dysk, z opisu odgłosów wnioskuję że wadę mechaniczną i nic na nią nie poradzisz,

a co do gwarancji to jest 36 miesięcy ale od daty produkcji

Tak czułem że to wada mechaniczna, wolałbym, żeby hajs oddali teraz już mam kompletnie niemiłe zdanie o firmie wd, ale lepszy rydż niż nic.A jeszcze problem, że watpie żeby mieli od ręki dysk do wymiany taki sam-wiocha zabita dechami:(to pewnie sobie poczekam :frowning:

Na wszelkie inne sposoby rozwiązania tego problemu proszę pisać

Złączono Posta : 04.06.2006 (Nie) 0:27

No teraz nawet bios nie widzi dysku, nawet przy różnym ustawieniach zworek, wiec to na pewno wina mechaniczna dysku, a jeszcze pytanie czy można w jakiś sposób wydusić od sklepu żeby mi oddali hajs za ten dysk zamiast wymiany dysku, poprostu juz niechce mieć do czynienia z dyskami tej firmy, może jakieś triki czy tp. wszelkie instrukcje mile widziane

A to pierwsza wymiana tego sprzętu?

Tzn. się już miałem taki dysk również WD kupiony z allegro jak wcześniej pisałem, ale miałem problemu z overlockiem jak go założyłem,więc go sprzedałem.Data produkcji na dysku 15 maj 2006 , więc stosunkowo niedawno. Kupiłem go w środę a dziś sobota, a właściwie już niedziela. Dysk działał oki z overlockiem,aż do dziś, nie mam problemu z napięciem, a płyta głowna też jest raczej wporzo gdyż zarzuciłem teraz samsunga 20 gb i smiga i wogóle raczej obsługuje dyski z większą pojemnością.

Złączono Posta : 04.06.2006 (Nie) 1:33

Chyba, że źle zrozumiałem pytanie, a i jeszcze poczułem, że końcówka taśmy pachnie tak jakby spalenizną, ale tak delikatnie, ale ta sama taśma nie ma problemu z tym dyskiem 20 gb.

Oddaj go w ramach gwarancji do serwisu i już,wygląda że padła elektronika.

Jeszcze wymień taśmę sygnałową na nową 80 żyłową i zobacz.

Ten problem z O/C był spowodowany bardzo czułym mechanizmeme w WD na zmiane prędkości magistarli.

Oddadzą Ci kase, albo i nie. Zależy jaki rodzaj gwarancji. A może wystarczy się z nimi dogadać. :wink:

Jesteś pewien że pachnie spalenizną? To raczej niespotykane. Przynajmniej ja nigdy się z tym niespotakłem. Możesz wymienić taśme. Kup 80 żyłową.

Tak jestem pewien, ale to nie jest raczej jakiś straszny smród. I nie pierwszy raz mam takie coś, w pewnym momencie jakiś miech temu padły mi napędy optyczne i wymiana taśmy wtedy pomogła, a z tej starej taśmy też było czuć. Jeszcze spróbuje go podpiąć na taśme od napędów.Jak nie odpali, no to jutro się do nich wybiore.Dzięki za pomoc.

Jeżeli masz taki sam dysk jak mój a z poprzednich postów wynika że tak czyli WD Caviar 80Gb, 8 Mb cache to te dyski bardzo się grzeją , potrzebują dużo wolnej i dobrze przewietrzanej przestrzeni w budzie , lub zastosownia dodatkowego chłodzenia pod dyskiem , np. u mnie ten dysk bez chłodzenia w stresie dochodził nawet do 60 stopni a bezpieczna temperatura na czujniku dysku jest do 45 stopni, gdybym się wczas nie kapnął że dysk osiąga wysokie temperatury to zapewne jego życie również by się skonczyło po kilku dniach , u Ciebie pewnie temperatura dysku podskoczyła znacznie więcej po podkręceniu sprzętu co spowodowało szybki jego koniec.

Nie no to akurat wątpie, dysk miał dużo wolnej i dobrze przewietrzonej przestrzeni. Co do temperatury często ją sprawdzam, normalnie temp. oscylowała ok. 36-38 i po podkręcemiu nie zauważyłem praktycznie żadnych zmian, niewiem jak w stresie dokładnie to wyglądało, ale nie zauważyłem żeby temp. wzrosła kiedykolwiek powyżej 42. Ale wszystko możliwe.Jeszcze pytanko jakie są te systemy gwarancyjne?