Problem z Dyskiem

siemka mam dysk WDC 80GB podłączony na slave no i jak podłączam dysk mojego kumpla to mi go nie wykrywa;/ u niego wszystko jest ok. przestawiamy zworki na wszystkie mozliwe miejsca i nie działa.wie ktos moze jak powinny poprawnie byc ustawione albo co moze byc przyczyną ze dysku nie wykrywa.PS dodam ze czasami wykrywa ale system sie długo ładuje (chodzi mi o pasek od win xp normalnie włacza się 6 razy a tak z 40) czekam na odp. :slight_smile:

czy czasami nie podłanczasz go na taśme gdzie jest umieszczony CDROM czyli na tasmie 40 żyłowej :?:

Zworke pierwszego dysku ustaw na Master a u drugiego na Slave… Poza tym na dysku masz taką nalepke(instrukcje jak ustawić zworke)

nie! podłączam go pod tasme pod tą pod którą mam podłączony ten pierwszy dysk!

kumpel jutro znowu przyjdzie to zobaczymy.ustawie tak jak napisałes!

Twój dysk systemowy - zworka na nim na Master i wpięty na ostatniej wtyczce taśmy sygnałowej I kanału IDE.

Dysk kumpla zworka na nim na Slave i wpięty do środkowej wtyczki taśmy I kanału IDE.

Jak nie będą chciały ruszyć na obu dyskach przestawić zworki na CS lub dysk kumpla podpiąć pod II kanał IDE sam zworka na nim na Master i podpięty na ostatniej wtyczce taśmy - napęd CD odłączyć.

W biosie dyski i napędy ustawione na auto/enabled i zapisz bios Save.

Założyć prawidłowo taśmy sygnałowe.

Warto poczytać:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=42381