Problem z Dyskiem

(Core 2 Duo) #1

siemka mam dysk WDC 80GB podłączony na slave no i jak podłączam dysk mojego kumpla to mi go nie wykrywa;/ u niego wszystko jest ok. przestawiamy zworki na wszystkie mozliwe miejsca i nie działa.wie ktos moze jak powinny poprawnie byc ustawione albo co moze byc przyczyną ze dysku nie wykrywa.PS dodam ze czasami wykrywa ale system sie długo ładuje (chodzi mi o pasek od win xp normalnie włacza się 6 razy a tak z 40) czekam na odp. :slight_smile:

(De Niro) #2

czy czasami nie podłanczasz go na taśme gdzie jest umieszczony CDROM czyli na tasmie 40 żyłowej :?:

(Witam200) #3

Zworke pierwszego dysku ustaw na Master a u drugiego na Slave.. Poza tym na dysku masz taką nalepke(instrukcje jak ustawić zworke)

(Core 2 Duo) #4

nie! podłączam go pod tasme pod tą pod którą mam podłączony ten pierwszy dysk!

kumpel jutro znowu przyjdzie to zobaczymy.ustawie tak jak napisałes!

(JNJN) #5

Twój dysk systemowy - zworka na nim na Master i wpięty na ostatniej wtyczce taśmy sygnałowej I kanału IDE.

Dysk kumpla zworka na nim na Slave i wpięty do środkowej wtyczki taśmy I kanału IDE.

Jak nie będą chciały ruszyć na obu dyskach przestawić zworki na CS lub dysk kumpla podpiąć pod II kanał IDE sam zworka na nim na Master i podpięty na ostatniej wtyczce taśmy - napęd CD odłączyć.

W biosie dyski i napędy ustawione na auto/enabled i zapisz bios Save.

Założyć prawidłowo taśmy sygnałowe.

Warto poczytać:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=42381