Problem z dyskiem

Kupiłem sobie nowego kompa dysk(ST3250620AS (250GB)- taką nazwę wyświetla HD Tune) powinien mieć 250 giga i niby ma, bo tyle wyświetla się w rubryce pojemność, ale jest jedna partycja i jej pojemność to tylko 50giga(pokazuje to HD tune, a windows poprostu widzi dysk 50GB) Dysk ma zapis prostopadły, nie formatowałem go od nowości miał zainstalowanego Windowsa XP home edition więc wszystko powinno być Ok. Chciałbym się dowiedzieć czy jest coś o czym nie wiem czy brać umowę i iść kłucić się w serwisie. Z góry dziękuje za pomoc.

Może ktos zapomniał sformatować pozostałe partycje , sprawadź czy istnieją , panel sterowania/ narzędzia administracyjne/zarządzanie komputerem/magazyn wymienny- zarządzanie dyskami.

Dodam dla formalności, że aby windows xp widział całe 250 GB to musi być zainstalowane uaktualnienie sp2, a być może wystarcza sp1, bez tego to co najwyżej 130 GB.

sprawdź to bo na 100% ktoś nie zrobił partycji na reszcie dysku; raczej nie ma innej możliwości…

Prawdopodobnie nie utworzono innych partycji.

W XP sp2:

Start

Panel strowania

Narzędzia administracyjne

Zarządzanie komputerem

Zarządzanie dyskami

sprawdź czy dysk0 (chyba tak jest u Ciebie) ma utworzone partycje - jeśli tak to PKM i z menu kontekstowego formatuj.

Jeśli nie to PKM na wolnej częsci dysku i z menu utwórz partycję. Najprościej

tylko potwierdzaj, bo o partycjonowaniu dysków napisano już wiele artykułów.

Masz tyko 50 GB, bo prawdopodobnie nie chciało się serwisantowi czekać na sformatowanie całych dwustu parudziesięciu giga.:mrgreen:

Wielkie dzięki za pomoc mam nową partycjęi jak narazie wszystko jest OK jeszcze raz dziękuje za pomoc. Gość z serwisu mógł mi chociaż powiedzieć żebym to zrobił.