Problem z dzialaniem kart graficznej czyli geforce 6600 GT

Mam mały problem niedawno kupilem sobie gainward geforce 6600 Gt 128 mb

we wszystkich grach nawet w crashday mi tnie

wymienilem jeszcze dysk na 250 gb 16mb cache maxtora i o troche pomoglo ale jeszcze tnie

wedlug moich znajomych to wina tego ze nie mam open gl przy sterownikach karty graficznej

Jakbyscie mogli mi podac linki do sterownikow z open gl albo praawdopodobny powód tego ze tnie mi tak to bede wdzieczny

a jeszcze jedno mam procesor amd semprona 2400 + pamiec ram 512 ddr(333) zasilacz 400 watowy chlodzenie w kompie dobre

Bardzo prosze o szybka odpowiedz :slight_smile:

http://www.nvidia.com :roll:

a jeszcze jedno pytanie czy open gl to jakis program ktory mozna sciagnac czy cos innego a sterowniki to juz sciagalem i ciagle jest tak samo :frowning:

a ja tego open gl nie mam bo juz sprawdzalem w wlasciwosciach nView :frowning:

a bodajrze mial on tam byc :slight_smile: jakbym go mial :smiley:

Nie zapomnij jeszcze o tej opcji w BIOSIE ustaw minimum 128 MB aby karta sie nie dusila, możesz spróbować więcej

AGP APARTURE SIZE

Funkcja ta odpowiada za udostępnienie pamięci operacyjnej dla karty graficznej AGP np. na potrzeby teksturowania. Pamięć ta jest przydzielana z zasobów RAM dynamicznie, a zatem bez odejmowania jej od sumy pamięci zainstalowanej w komputerze. Najlepsze parametry można osiągnąć ustawiając jej wielkość w zakresie 64 - 128 MB. Tyle warto wiedzieć pamiętając, że opcja ma zastosowanie tylko do kart graficznych AGP.

źródło: http://www.agavk.p9.pl/strony/win_bios_1.php

Jaki system masz??

Czy masz zainstalowanego Directx’a 9.0c??

OpenGL

directa mam zainstalowanego 9.0c a windows to xp

Złączono Posta : 17.05.2006 (Sro) 21:11

a czy ktos moze mi powiedziec co to jest open gl ?? bede wdzieczny

i jak ktos bedzie znal link do strony z ktorej mozna go pobrac to niech tez go tu da :smiley:

Złączono Posta : 17.05.2006 (Sro) 21:15

christophorus w biosie raczej mam ustawione na 64 - 128 ale dzieki za info :smiley:

Jak karta AGP - czy masz podpięte zasilanie bezpośrednio do karty grafiki - wtyczka molex z zasilacza,inna.

Jaką kartę miałeś wcześniej - czy system dokładnie wyczyszczony ze starych sterów.

Wrzuć i czytaj:

OpenGL

http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl

np

http://pl.wikipedia.org/wiki/OpenGL

Podaj jakie masz napięcia zasilacza.

Sterowniki do płyty głównej wgrane.

sterowniki do plyty sa wgrane i ostatnio mialem zmieniany dysk wiec wszystko na dysku jest nowe zasilanie do karty podlaczone wejscie agp 8x cos jeszcze :smiley:

To.

Jak tam jej temperatura,może się przegrzewa - sprawdź.

Sprawdzenie karty na innym kompie,może uszkodzona.

Pozwolę się podpiąć do tematu ponieważ planuję właśnie kupić GF 6600 GT a dokładnie XFX GeForce 6600 GT 128MB DDR3 DUAL DVI & TV OUT (AGP). Czy to odosobniony przypadek Razor13 czy może są częste problemy z tymi GF 6600 GT?

Co to za firma - nowa Pine/była Pine.

Kupuj taką kartę ale firmową i nie ma większych problemów - problemy jak z każdym sprzętem.

chcialem was poinformowac ze to nie wina karty ani zasilacza tylko zaslaby procek tylko mam 1.67 ghz wiec musze sobie sprawidz jakis szybszy tylko taki gdzies 2.2 ghz

i mysle ze moglibyscie mi zaproponowac jakies procki

jakby co to tylko na takie modele procesorow jest moja plyta glowna :

Sempron A

Duron

Athlon XP

Athlon

Nie sądze. Większośc gier wymaga procka około 1,5GHz. Pozatym procek w tym przypadku nie jest wąskim gardłem dla grafiki. Zreszta ten Sempron jest dobry, a przy odrobinie zdolności i chęci podkręcisz go troche.

Jakieś fundusze? Teraz to brać chyba tylko sempa.

to wina procesora bo juz spec mi powiedzial a zeby grac na najwyzszych detalach w dungeon siege 2 i zeby nie cielo to musze miec duzo lepszy procesor niestety

Wiadomo że jak gra wymaga np procka 2 GHz i dasz najwyższe detale to może się ciąć,ale jak zmniejszysz detale na tym Twoim CPU nie powinno być żadnego problemu.

Metoda prób i błędów w ustawieniach gier - i jak się chce grać na najnowszych grach i najwyższych detalach to trzeba zainwestować w kompa.

Jak odpali gre wymagającą takiego procka na takiej karcie graficznej?

Żadko która gra ma takie wymagania.

JA nadal stawiam na co innego. Jak tam ta temperatura tej karty. Sprawdziłeś karte na innym komputerze?

Złączono Posta : 20.05.2006 (Sob) 12:28

Tutaj gra chodziłą płynnie na słabszym kompie. A procek miał szybszy o zaledwie 100 MHz…

zmniejszylem detale na najnizsze i nadal tnie

musze zmienic procesor bo z karta jest wszystko okey ramy sa okey plyta glowna okey wszystko okey a procesor nie wytrzymuje :frowning:

Sprawdź kartę na innym kompie.

Sprawdź na innym mocniejszym zasilaczu.

Postaw świeży system jeszcze raz.

Poczytaj co piszemy i rób jak chcesz.

Dungeon Siege II

Chcesz to sobie kupuj lepszego procka(piszesz że masz dobra płyte to z procesora możesz wycisnąć spokojnie 300mhz i będziesz miał te 2Ghz, o ile masz zasiłke dobrą) lecz w tym raczej winy nie ma :(, Ramu też aż tak dużo nie masz :slight_smile: