Problem z dzialaniem komputera na jednym z kont

W komputerze mam stworzone dwa konta: jedno,ktore jest praktycznie caly czas uzytkowane i drugie,stworzone dawno,praktycznie nie uzytkowane. Jeszcze wczoraj rano wszystko bylo ok,komputer wlaczony na pierwsze konto. Po poludniu,po ponownym wlaczeniu komputera okazalo sie,ze na tym wlasnie pierwszym koncie komputer strasznie sie ‘muli’,‘nie dzialaja’ zadne polskie litery i nie uruchamia praktycznie zadnych programow. Drugie konto dziala bez zarzutu…

Wydaje mi sie,ze juz kiedys wystapil u mnie podobny problem,komputer zostal prawdopobnie zawieziony do informatyka.

Przepraszam za styl pisania,moze troszke zagmatwalam.Bardzo prosze o pomoc, bo watpie abym sama dala sobie z tym rade.

Pestek17

Język polski możesz włączyć naciskając razem Crtl + ShIft :slight_smile: lub panel sterowania -> opcje regionalne i językowe -> klawiatura -> język polski (programisty)

Programy prawdopodobnie nie działają dlatego, że podczas instalacji, (którą robiłeś na “sprawnym koncie”) niektóre mają opcje do wyboru “zainstaluj dla danego użytkownika” i “dla wszystkich”.

A co do mulenia przyczyn może być duuuuużo :slight_smile:

Podczas uruchamiania kompa wejdź do menu (poprzez F8) i uruchom kompa w trybie awaryjnym. Następnie utwórz nowe konto, zaloguj się na nie i sprawdź czy problem będzie nadal występował.

Dodatkowo trzeba sprawdzić komputer pod kątem występowania robaczków. Na początek można przeskanować komputer za pomocą Spyware Doctor Starter Edition oraz Trojan Remover