Problem z działaniem systemu windows xp

Witam mam problem z systemem nie mam jakiegos szałowego laptopa ale daje rade tzn dawał do tej pory poniewaz zaczał scinac wolniej chodzic i korzstanie z niego stało sie udręką więc postanowiłam jak to ja że go uleczę haha taka ze mnie samośka zainstalowałam CCleaner przeskanowałam coś tam pousuwałam i działał lepiej oprócz firefoxa tzn zaczęło wyskakiwać program firefox zablokował witrynę i internet działał tylko z wyłączoną zaporą po 2h męczarni i zaktualizowaniu wszystkiego co się da około ponad 130 aktualizacji! dałam za wygraną i poszłam spać rano mój narzeczony włączył laptopa i mówi że wszystko działa ale jak wzięłam laptop w swoje ręce znowu zwiesza się przy korzystaniu z internetu znowu próbowałam skanowałam antywirusami ccleanerem i juz sama nie wiem o co biega przy właczeniu mozilli wyskakuje pełno dziwnych reklam i chyba bardziej wszystko popsułam niż naprawiłam… prosze o pomoc! !!

 

frst: http://www.wklej.org/id/1616673/

http://www.wklej.org/id/1616676/

Jeżeli wyskakuje Ci masa zbędnych reklam, to jest to zapewne infekcja Adware. Aby się tego pozbyć możesz:

 

  • Przeskanować swój laptop AdwCleaner’em

odinstaluj aktualnego antywirusa zainstaluj baidu antivirus i zrób nim skan. dodatkowo: MBAM/Emsisoft emergency kit/adwcleaner.

Witam ponownie zainstalowałam adwCleaner co trzeba skasowałam i laptop ma się dobrze dawno tak nie smigał… hehe dziękuje serdecznie ze chciało sie komus przeczytac moj esej i za pomoc!

Co do antywirusa to powiem ci tak, ja nie używam takich spowalniaczy od bodaj 2004 roku bo mija się to z celem.

 

Jak się wie co się klika to niema żadnego problemu aby omijać takie oprogramowanie.

 

Jeśli już instalujesz często jakieś witaminki do apek/gier to polecam https://www.virustotal.com/ możesz przeskanować pojedyńczy plik witaminki i po sprawie, po co sobie marnować zasoby sprzętowe.

 

Możesz też raz w miesiącu przeskanować system jakimś skanerem online np. eset

 

Ale jak wiadomo opinie sa różne i zrobisz co będziesz uważał za stosowne.

No i j.w. nie klikać dalej dalej tylko czytać :wink: