Problem z działaniem USB (kod 43)

Posiadam problem z USB 

Mianowicie tydzień temu zauważyłem problem z USB, nie działała mi mysz ani inne urządzenia. Po samotnej walce zauważyłem że jest to błąd (kod 43) odinstalowywanie sterownika działało jakiś dzień może dwa i z powrotem ten sam problem. Próba aktualizacji sterowników kończyła się na tym że laptop twierdził że są aktualne. Instalowanie innych sterowników nie pomogło. Dorzucam zrzut z Menadżera urządzeń. 

Z góry dziękuje za pomoc.

 

Mój laptop to Acer Aspire E1-571G:

i3-3120M (2.5 GHz,3 MB L3 cache)

NVIDIA GeForce 710M 1GB

Win 8 Pro 64-Bit

 

Pozdrawiam.

post-164016-0-17731500-1405501796_thumb.

Czy to problem tylko z jednym USB?

Nie chcę straszyć, ale możliwe że uszkodziłeś hub USB (za dużo urządzeń, laptopy tego wyjątkowo nie lubią i siada sekcja zasilania USB, potem objawem są problemy z Wifi/bluetooth. Próbowałeś jakiegoś ‘liveCD’ aby wykluczyć kwestie sprzętowe?

Problem dotyczy wszystkich USB.

 

 

Na 3 USB najczęściej była tylko mysz podłączona. Czasem tylko telefon lub pendrive. Nigdy nie miałem wszystkich portów zajętych. A jak USB nie działało to tylko “nie widziało” że jest coś podłączone ale zasilanie na porty było podawane. Wifi działa bezproblemowo.

 

Dlatego też proszę zapoznać się z tym tematem: Poradnik zakładania i edycji tematu

A następnie korzystając z przycisku Edytuj i opcji Użyj pełnego edytora , dokonać korekty tytułu, tak aby konkretnie mówił o problemie.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.