Problem z dzieleniem fimów i napisów w formacie avi


(Agahome1) #1

Witam Wszystkich po dluzszej przerwie :smiley: Mam film w formacie avi, podzielilam go na dwie części (bo sie nie mieścil na 1 Płytce) (programem Avi ++) i wszystko chodzi, tylko nie mogę sobie dać rady z plikiem tekstowym. Podzielilam go w notatniku w odpowiednim miejscu, ale nie chce go VPlayer wczytac, bo się nie zgadza czas. Czy jest jakis sposób żeby przeliczyć na nowo ten czas napisów? A moze jest jakiś sposób żeby te napisy “na stałe” zapisac (nagrac) z filmem (moze w innym formacie) i dopiero potem dzielić film na dwie części? Nie jestem w tym temacie zbyt biegla więc liczę na podpowiedź. Aga


(adpawl) #2

Zrobisz to niemal każdym edytorem napisów np.:

http://www.subedit.prv.pl

http://divx.dva.pl/index.php?dzial=teksty&nr=3497

…czy też wbudowanym w jakiś odtwarzacz np. cinemaplayer http://www.cinemaplayer.prv.pl


(Agahome1) #3

Dzięki, popróbuję. :slight_smile: A co sądzicie o progamie “AVI ReComp”? Czy na cos mi się przyda? Ktoś ze znajomych radzi go użyć.

Złączono Posta : 07.12.2005 (Sro) 19:28

Wyjaśnienie: ja ngrywam ten film na dwie plyty i dzielę film (no i napisy), żeby móc go oglądac na stacjonarnym odtwarzaczu, a nie tylko na kompie.


(Damian560) #4

ja bym ci radził tak :

najpierw wgrać napisy SubEditem

a potem podzielić film

A jeśli chodzi o Avi ReComp to program w aktualnie dostępnej wersji, służy do rekompresji plików avi czyli ich ponownej kompresji z użyciem kodeka XviD. Umożliwia on przy tym dodanie na stałe (wtopienie) napisów dialogowych do filmu. AVI ReComp umożliwia również dodanie do obrazu czarnych pasów u góry i u dołu ekranu. W aktualnej wersji obróbce poddawana jest tylko ścieżka video, ścieżka dźwiękowa pozostaje nienaruszona.

jeśli chcesz coś poczytać na temat tego programu to proszę : http://www.divx.howto.pl/avirecomp/pl/4.htm

a jeśli chodz i odtwarzanie na stacjonarnym odtwarzaczu to napisze Ci jak ja to robię.

Potrzebne będą 2 programy.

1- SubRip

Konwersja napisów z .txt do .ssa do wykorzystania w S(VCD)

Opis programu krok po kroku jak i sam program wszystko po Polsku

Znajdziesz:

http://www.divx.howto.pl/modules.php?na … age&pid=86

2-Avi ReComp 1.0.0

Avi ReComp służy do rekompresji plików avi. Program może okazać się szczególnie przydatny tym, którzy chcą przygotować materiał filmowy dla potrzeb stacjonarnych odtwarzaczy DVD. Za jego pomocą możemy pozbyć się funkcji GMC lub Qpel oraz wkleić na stałe napisy do filmu avi. Avi ReComp umożliwia również dodanie do obrazu czarnych pasów u góry i na dole ekranu. Program obsługuje następujące formaty napisów: TMPlayer (.txt), MicroDVD (.txt / .sub), SubViewer2 (.sub), SubRip (.srt), Advanced SubStation Alpha (.ass), SubStation Alpha (.ssa).

Program dostępny jest:

http://www.divx.howto.pl/avirecomp/pl/2.htm

Krok po kroku obsługi programu:

http://www.divx.howto.pl/modules.php?na … ge&pid=239


(Agahome1) #5

dzięki, popróbuje, chociaz część tych rzezczy to dla mnie absolutne nowości. Ale kiedys trzeba zacząć ( matoda prób i błędów) :slight_smile:

Złączono Posta : 09.12.2005 (Pią) 20:22

No wlaśnie, ale jak wgrac te napisy SubEditem? mam ten program, ale nie moge się z nim “dogadać”… Moze tak ktoś “krok po kroczku”… albo przez GG? Nie wiem w co i jak kliknąć. :oops: