Problem z dzwiękiem 5.1 Prosze pomóżcie

Witam! Mam pytanie… czy da się odtworzyć dźwięk mp3 z kompa w kanale 5.1. Podłączałem już do dwóch zestawów kin domowych… w jednym głośniki są na cinche a w drugim na zwykłem kabelki (druty) i na każdym dźwięk chodzi tylko w kanale 2.1 (dwa głośniki i subwoofer). Czy jest jakiś program żeby dzwiek był odtwarzany w kanale 5.1, czy po prostu moja karta dzwiękowa jest lipnaa?

z góry dzięki

pozdro

Mam podobny problem do Ciebie. Był jakiś plug-in do winnampa, który pozwalał na puszczanie mp3 z 5 głośników.

To że głośniki w systemie 5.1 nie odtwarzają mp3 na wszystkich głośnikach nie jest ani winą głośników, ani karty muzycznej. To jest wina formatu mp3 ponieważ nie jest on przystosowany do odtwarzania w systemie 5.1. Można to nadrobić instalując plug-in. Niestety nie pamiętam jak się nazywał. Na pewno można łatwo go znaleźć na Googlach.

Czy twoja karta dzwiękowa obsługuje dzwięk 5.1? ile masz wejsc w karcie dzwiękowej? :slight_smile: :slight_smile:

Nawet nie wiem czy obsługuje, mam laptopa i karta jest zintegrowana, nazwa ESS Maestro 3 PCI Audio - jeśli to w czymś pomoże, proszę bardzo :slight_smile:

Miałem podobny problem, poradziłem sobie przez odinstalowanie wszystkich kodeków i zainstalowałem ten K-Lite Codec Pack 4.1.7 Full i wszystko gra i "nie"buczy . powodzenia

Zainstalowałem ten K-Lite Codec Pack 4.1.7 Full i dalej to samo ;|

Ściągnąłem również jakiś odtwarzacz JetAudio który ma jakąś opcje sorround i też lipa ;/

Ale mam tak że jak są podłączone wszystkie głośniki i odłączę te co grają, podgłoszę na maxa, ścisze subwoofer to tak cichutko grają ale słychać to tylko gdy ma się głośnik przy uchu ;/

Ja używam Foobar, do tego dodaje plugin “Chennel mixer” ustawiam go by nadawał na 6 kanałów i śmiga.

byłbym wdzięczny jak byś wysłał link tego programu z tą wtyczką albo wyślij mi na maila. szakal118@wp.pl

Program:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … 00+0.9.5.5

wtyczka:

http://www.skipyrich.com/store/foo_channel_mixer.7z

kopiujesz plik “foo_channel_mixer.dll” do folderu C:\Program Files\foobar2000\Components

Zainstalowałem program, wkleiłem ten plik channelmixer i nie mogę znaleźć gdzie się go włącza :confused:

Witam! mam pytanie wyskakuje mi taki blad “Bad Directsound driver. Please install drives or select another device in configuration .Error code 88780078.” a zainstalowalem sterowniki do karty :slight_smile: . I po tym wszystkim przestalo mi czytac karte dzwiekowa … i nie wiem teraz jakie stery i co i jak ;/

Przecież jak masz kartę w laptopie to jak chcesz za jednym Jack’u stereo 6 kanałów puścić ? :slight_smile: Musisz w kinie włączyć opcje rozczepiania sygnału na 6 kanałów