Problem z dźwiękiem 5.1 w nowej karcie muzycznej

Witam , kupiłem karte muzyczną nową Creative Audigy SE , wszystko ok zrobiłęm podłączylem i jest problem , słychac tylko dwa czołowe głosniki , a mam 5.1 , nie slychac srodkowego , tylnich i subwoofera , karta sie zainstalowala poprawnie , stery też , w panelu ustawilem na dzwiek 5.1 i dalej to samo , w winampie w pluginach output tez dalem na SOUND BLASTER , nie wiem co jest , jakies wskazowki ??

dodam że jak lektor czyta (ten w panelu karty muzycznej) np FRONT LEFT , CENTER , to słychać głośniki wszystkie, tylko jak włączam muzyke to nie słychać ich … na zintegrowanej karcie wszystkie głosniki ok dzialaly …

Było już tyle razy ale widać użycie opcji “szukaj” jest zbyt problematyczne.

Muzyka jest zazwyczaj nagrana w stereo, czyli kanał lewy i prawy tak więc gra tylko lewy i prawy głośnik. W filmach 5.1 działają wszystkie głośniki a dialogi (lektor) jest tylko w centralnym. Jeśli tak bardzo chcesz mieć dźwięk podczas słuchania muzyki we wszystkich głośnikach musisz wrzucić do winampa odpowiednie pluginy.

słuchaj , umiesz czytać ?? chyba nie , pora na nauke albo do szkoły :

nie ważne czy film , czy dzwonek do komórki , czy mp3 , czy wav , czy wmv czy avi itd

jeżeli chodzi o winampa, to w preferencjach znajdziesz opcje ‘zezwalaj na dźwięk przestrzenny’ oznacz ja i będzie o.k.

jeżeli chodzi o filmy to nie wiem jakiego pakietu kodeków używasz…

mam wersje winampa 5.52 i nie widze takiej opcji “zezwalaj na dzwiek przestrzenny” …

preferencje ogólne/odtwarzanie—>pierwsza zakladka, zaznacz w audio… zezwalaj na dźwięk 24-bitowy i zezwalaj na dźwięk przestrzenny… szukanie nie boli…

zaznaczyłem i nic … dalej to samo :confused:

a w EAX Settings zaznaczyłeś enable cmss 3D Surround, a następnie stereo surround ? chodzi mi o te zakladki w mikserze karty dźwiękowej, tego softu który zainstalowałeś ze sterownikami do karty dźwiękowej…

JEEEEST kurde dziękuje ci chłopie , ja myślałem że to EAX to tylko do gier to nawet nie ruszałem ;p dziekuje jeszcze raz z całego serca :slight_smile:

eeee wiesz co ?? to nie jest forum towarzyskie, to lepiej nie rozpisujmy sie w ten sposób tutaj, bo znowu nas oplują żółtymi bobami… :o

a skąd jesteś :P:>