Problem z dźwiękiem - brak zainstalowanych urządzeń audio


(Matt9q7) #1

Witam. Mam pewien problem z dźwiękiem w systemie Windows 7. Otóż zniknęła mi ostatnio ikonka służąca do podgłaśniania/ściszania (zawsze była obok daty i godziny). Aby to naprawić wszedłem do panelu sterowania i w zakładkę "Dźwięk". Jednak bardzo się zdziwiłem kiedy okazało się, iż nie mam zainstalowanych urządzeń audio (dziwne, ponieważ głośniki są wbudowane w laptop). Skanowałem antywirusem i nie wykrył wirusa.


(system) #2

No, to jeszcze sprawdź, czy nie "zginęły" Ci sterowniki audio z systemowego Menadżera Urządzeń, pozycja Kontrolery dźwięku, wideo i gier.


(Matt9q7) #3

Sprawdziłem, są ("Intel® Audio dla ekranów" i "Realtek High Definition Audio"). O co tu może chodzić?


(system) #4

Podaj firmę i model (dokładny!) laptopa.


(Profesorek9) #5

Zainstaluj ponownie sterowniki dźwiękowe od płyty głównej, oraz kodeki dźwiękowe typu AC97, albo jakiś zbiór kodeków Audio. Daj znać, czy pomogłem.


(Bogdan_G) #6

Samo użycie programu RogueKiller z opcji skanowanie i koniecznie usuwanie, przywraca domyślne ikony systemu windows i nie tylko. Pobierz na pulpit z linku bezpośredniego http://www.dobreprogramy.pl/RogueKiller ... 39028.html Uruchom jako administrator, po usuwaniu zrób restart, bo wtedy zobaczysz zmiany. Logi będą na pulpicie.