Problem z dzwiekiem i pyt co do RAM


(Avatargt) #1

Zakupiłem kompa wszystko picus glancik poskladalem chodzi ale tak? mam problem z dzwiekiem na mobo ASUS P5KC P35+ICH9 oraz z głośnikami Genius 5.1.W biosie dzwiekówka jest windows terz widzi i nie ma problemow wszystko wszedzie ustawione na on w ustawieniach ale dzwieku z nich nie wydobyłem.

I pytanko co do RAM na tej mobo poniewaz jest tam 6 slotow na RAM pomaranczowe czarne i zółte własanie w takiej kolejnosci no to ja wsadziłem moje goodramy pro 900 do jednego z członów do slotow o kolorach czarne i żółte i czy to dobre ustawienie czy jak to ma byc jakos inaczej zeby ram chodzil z inna czestotliwoscia.


(Błażej) #2

Sprawdź czy tryb dual channel działa naprzemianlegle (co drugi slot) czy trzeba wsadzić ramy po kolei

Co do dźwięku, to zainstaluj wszystkie stery od płyty głównej


(Avatargt) #3

Są to dwie kosci po 1 gb czyli 2x1gb goodram pro 900. Jak mam to sprawdzić czy kolor slotu zalezy do jego czestotliwosci?

Stery do mobo sa raczej zainstalowane poprawnie lecz jeszcze to sprawdze.


(Błażej) #4

W instrukcji

Lub próbuj każdego położenia i sprawdzaj w Biosie czy masz włączony Dual


(Avatargt) #5

Kosci wedlug instrukcji zostaly wlozone zle a slot ostatni wogole nie jest do DDR2 tylko trzy wiec go nie uzywam (zgodnie z instrukcja)

i teraz wsadzilem tak jak powinny byc wlozone czyli do slotow A1 i B1 bo wczesniej byly w A1 i A2 no i jak jzu wlozylem to sei komp nawet nie wlancza tzn sie wlancza ale jest no signal na monitorze ? I co tu robic

nie wiemm co poprzestawial kolega co skladal kompa w biosie ale moze dac na normalne ustawienia biosu i dopierdo probowac z kosciami ?