Problem z dzwiękiem i wogóle

Witam otóż mam od tygodnia nęka mnie problem w moim laptopie benQ joybook a52 mianowicie zauważyłem kilkukrotnie dłuższe uruchomianie windowsa XP i programów kiedy próbuje posłuchać muzyki dźwięk strasznie sie zacina (szczególnie gdy w tle uruchamiam lub używam jakiegoś programu) kiedy oglądam jakiś film dźwięk zaczyna się zacinać i głosniki trzeszczeć komp zaczyna strasznie mulić a zużycie procesora jest na wysokim poziomie do 95%

Skanowałem kompa avastem nic nie wykryl, kaspersky online scaner nic nie wykrył, spyboot search & destroy wykryl 5 smieci to usunąlem, oraz posłużyłem sie tym artykułem do zoptymalizowania pracy kompa :arrow: viewtopic.php?t=76580 i jet lekka poprawa procesoe mniej obciążony o 5-10% ale nadal problem z dzwiękiem i zamulanie kompa dlatego wrzucam tu loga z hijackthis :arrow: http://wklejto.pl/13256 Proszę o pomoc :frowning:

Z programu Everest Ultimate podaj odczyt z czujników (w programie komputer->czujnik).

Zainstaluj [ten sterownik do karty dźwiękowej](http://benq.pl/support/downloads/drivercounter.cfm?dpid=1118&id=8808&size=36.6%20MB&type=D&os=Windows%20XP%20&filename=Joybook_A52_20070528_Audio_driver_v.6.0.1.5377_XP VISTA.zip&type=D&whereto=%2Fsupport%2Fdownloads%2Fdownload.cfm%3Ffile%3Ddigital_media%2Fjoybook%2Fdrivers%2Fjba52e%2Faudio%2Fjoybook_a52_20070528_audio_driver_v.6.0.1.5377_xp vista.zip).

Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

Wejdź w:

START -> Panel sterownia -> Dźwięki i urządzenia audio -> zakładka “Audio” -> w pozycji “Odtwarzanie dźwięku” sprawdź, czy jest wybrana Twoja karta dźwiękowa. Jeżeli nie, to wybierz ją -> Zastosuj, Ok.

Sprawdź w Menadżerze Zadań, który proces w znacznym stopniu zużywa procesor podczas zacinania się dźwięku.

Witam.

Może sprawdź w menedżerze urządzeń, czy w sterowniku dysku twardego masz włączone dma, a nie na przykład pio.

mam dma, a czujniki to proc 50 stopni,rdzen nr.1 34stopnie,rdzen nr.2 35 stopni, dysk twardy 35 stopni

a sterownik zaraz sprawdze

Sprawdż powyższe rady.

Jeżeli nikt nie sprawdzi logów to daj je do odpowiedniego działu Bezpieczeństwo i logi HijackThis.

Masz XP z SP3 i do tego Spybota. U mnie tak było że po instalacji SP3 zainstalowałem Spybota / miałem kilka lat wcześniej / i tak przymuliło komputer i internet że musiałem szybko go odinstalować. Zrób to samo - odinstaluj go i zobacz czy będzie poprawa.

W miejsce Spybota zainstalowałem do avasta WinPatrol :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … 5.9.2008.5

Zainstalowałeś chyba jakiś program zmieniający wygląd XP-ka. Miałem ich więcej niż kilka i póżniej formacik.

Temat : viewtopic.php?f=2&t=281869

spybota i program do zmieniania wygladu xp czyli vistamizer zainstalowałem jak już występował u mnie ów problem poprostu dopadł mnie nagle i nawet nie wiem o co chodzi #-o i nie mogę mu zaradzić a sterowniki te które podał seba86mu mialem je wtedy kiedy zaczął sie problem to zainstalowałem najnowsze i problem z dzwiękiem jest nadal pocesor też obciążony i komp muli może ktoś sorawdzi loga