Problem z dźwiękiem+inne zaburzenia

Witam, na wstępie podam specyfikację mojego komputera:

System operacyjny- windows 7 Ultimate

Nazwa płyty głównej ASRock N68C-S UCC

Typ procesora QuadCore AMD Athlon II X4 635, 3336 MHz (14.5 x 230)

Szybkość pamięci DDR3-1333 (667 MHz)- kingstone 2x4gb

Dysk twardy- SAMSUNG HD103SJ SATAII

Karta graficzna- Nvidia GeForce GTX 560

W zasadzie nie wiedziałem jak nazwać temat, bo kwestia problemu z dźwiękiem to tylko jedyny element mojego problemu. Otóż działa to na zasadzie reakcji łańcuchowej. W pewnym momencie korzystania z komputera wyskakują mi errory, które zamykają programy z których korzystałem(powiedzmy, że skype, winamp+jakaś gra, wszystko). Następnym etapem, który pojawią się zaraz po tym jest niesamowite trzeszczenie w słuchawkach. W winampie wszystkie te wykresiki słupkowe(pod minutą i sekundą odtwarzanego utworu)są zwiększone na maksa w trakcie tego całego trzeszczenia. Jak również wspomniałem zamykają mi się programy(wystąpił błąd i nastąpi jego zamknięcie)-dotyczy to firefoxa, skype, adobe air debuga z niemożliwością ich powrotnego otworzenia, aż do czasu ponownego uruchomienia komputera. Na google ciężko jest znaleźć podobny temat, bo wpisując “trzeszczenie w głośnikach” 99% tematów to problemy ze słuchawkami/głośnikami, ewentualnie sterownikami. Format nic nie pomógł, ale moje podejrzenia krążą przy zintegrowanej karcie dźwiękowej. Nie mogę włożyć do niej końcówki od słuchawek do końca, bo jakoś dźwięku i sama głośność szwankuje, tylko muszę wkładać tak do połowy, żeby mieć jako taki dźwięk. Sam więc pozwalam sobie stwierdzić, że prawdopodobnie MOŻE to być właśnie wina tej zintegrowanej karty.

Jednak to tylko moja sugestia i proszę, jeżeli ktoś miał podobne przygody lub się z takim przypadkiem zetknął, o pomoc. Z góry dziękuje.

Spróbuj wyłączyć w BIOSie zintegrowaną kartę dźwiękową, jeśli byłaby to wina karty, problem powinien zniknąć.

exido90 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Z tematem już się zapoznałem, a problemu nie da się ująć dosłownie, bo jest złożony. Dlatego tak go nazwałem.

Spróbuję ją wyłączyć w biosie i dam znać.