Problem z dźwiękiem (karta dźwiękowa)

(Bandorulez) #1

Witam

Opiszę pokrótce problem, a potem podam nazyw wszystkich oprogramowań itp. bo pewnie będą pomocne.

Musiałem zrobić formata partycji na której zainstalowany był windows, reszte partycji zostawiłem. Po ponownej instalacji windowsa wszystko śmigało , zainstalowałem większość sterowników tylko z jendym mam problem mianowicie z "urządzeniem Audio na High Definition Audio" . Instalowałem oryginalne sterowniki do mojej płyty głownej a ten jeden odpowiedizlany za dźwięk niby się zainstalował, ale nie dziala. Jak otworzę menadzera urzadzen to mam wlasnie ta nazwe "urządzenie audio na High Definition Audio" i przy tym żółty wykrzyknik. Nie da sie nic z tym zrobić. Macie jakiś pomysł? (ponowna instalacja jest przerywana gdzies w 3/4 postępu i wyskakuje bląd)

Gigabyte Nvidia nForce 560/520 series utility CD (z tego instalowalem sterowniki)

karta graficzna nvidia 9600 GT

tak tak, przepraszam za nieuwagę.

System windows XP

i to tyle co znalazlem.

Jesli ktos ma jakis pomysl niech smialo pisze. Jestem stosunkowo zielony w tych sprawach ale cos tam potrafie

@Edit2 : Service pack był zainstalowany, uprzedził mnie współlokator. Czyli błąd wyskakuje POMIMO SP3

@Edit3: Tak na 100% jest "dodatek Service pack 3" moze inaczej :slight_smile: zainstalowane jest WSZYSTKO cokolwiek było na oryginalnej płytce dołączonej do płyty głownej (cytując "nvidia chipsets, audio, network, serial ATA)

Pozdrawiam :slight_smile:

(reos) #2

Windows, bardzo ogólnie.

Jeśli Windows XP, konieczny jest SP3.

P.S. Na 100% sterownik zostanie zainstalowany i będzie działał.

Z doświadczenia polecam instalację po kolei SP2 potem SP3, zakładam, że masz SP1.

P.S.2. Kliknij Prawym Przyciskiem Myszy na "Mój komputer"->Właściwości, przeczytaj jaki faktycznie masz Service Pack

P.S.3. Inną przyczyną może być brak sterownika chipsetu płyty głównej, ale po kolei.

(Bandorulez) #3

Ma ktoś jakiś pomysł?

Dodam że zainstalowane jest wszystko wg. kolejności, cyzli SP3 była na początku, potem próbowałem z neta sterowników Realtek ale tak jak mówie przy instalacji wyskakuje błąd.

to tak płyta głowna :

Gigabyte GA-M56S-S3

procesor AMD athlon 64 x2

(reos) #4

Należy przeinstalować/reinstalować sterowniki.

1. Usunąć zainstalowane sterowniki.

2. Zainstalować sterownik chipsetu.

3. Zainstalować sterownik audio.

Kolejność jest ważna. W zasadzie należałoby najpierw zaktualizować system.]

Na tym etapie nie rozważamy jeszcze awarii karty dźwiękowej.

(djkamil09061991) #5

Sprawdz czy napewno jest UAA:

http://download.gigabyte.eu/FileList/Dr ... ft_bus.exe

Potem sprawdz dzwieK:

http://download.gigabyte.eu/FileList/Dr ... azalia.exe

jeśi przy dzwieku wyskoczy bład, to daj na wpis karty ze znakiem zapytania i wybierz odinstaluj, nastepnie restart kompa i wtedy jeszcze raz sprawdz, jak to nic nie da to zobacz reczna instalacje sterownika a nie przez instalator.

(Bandorulez) #6

Co do pierwszego postu: są zainstalowane w takiej kolejności i dalej nie działa

@UP: zainstalowałem to UAA zretsartowałem kompa, potem próbowałem uruchomić ten dźwięk i wyskakuje ten blad co zawsze. Probowalem odistalowac tą karte ze znakiem zapytania ale tez wyskakuje blad "plik potrzebny do rozruchu systemu". A reczna instalacja sterownikow, co przez to rozumiesz? Bo instalacja z plyty CD to rozumiem ze przez instalator, a tak to mam sciagac z neta?

@Edit: dodam tylko ze kreator insatalcji nie moze mi zainstalować dźwięku audio na HD audio bo nie wykrywa właściwego oprogramowania

Po kliknięciu "aktualizuj sterownik" nie dzieje sie dosłownie nic...

nie mam pojęcia co robić

(djkamil09061991) #7

Co do recznej instalacji , mam na mysli to zebys wypakowal instalator czyli plik sterownika do dzwieku np. 7zipem potem dal na ten wpis z wykrzyknikiem i wybral aktualizuj sterownik i wskazal recznie folder z wypakowanym sterownikiem.

(Bandorulez) #8

Troszkę się pozmienialo, ale niewiele to dalo.

Mianowicie jak uruchomię menadzera zadan i dam zakladke sprzet to nie ma juz ZADNYCH bledow. (normalnie wykrywa urządzenie audio na HD audio)

Jednak sprobowalem zainstalowac Realteka HD audio i nie ma opcji . Zawsze wyskakuje ten sam błąd. Postepowalem zgodnie z tym poradnikiem :

i efekt jest taki sam. Nie mam już pojęcia jak zainstalować Realteka. Probuje wszytskie wersje i nie dziala.

A może jest jakas opcja zeby zainstalowac inne oprogramowanie do dźwięku? Albo cos dodatkowo zainstalowac/odinstalowac zeby realtek dzialal?

P.S. Jak sie odinstalowuje sterownik chipsetu, audio zebym mogl je jeszcze raz zainstalowac?

-- Dodane 01.01.2013 (Wt) 22:19 --

dodam fotke, zyby bylo wiadomo o jakim blędzie mówimy

5434a2d4b31f6abe97ed5daa0d1391d1.jpeg