Problem z dzwiekiem na windows vista

(Korea325i) #1

nie wiem jak sprawdzic jaka mam kartę dzwiekowa i jaki musze miec sterownik do tego wiem tylko ze jest zintegrowana po zainstalowaniu visty nie mam dzwięku

a na komputerach znam sie kiepsko

(Sidhmor) #2

bardzo, ale bardzo kiepsko... co karta graficzna ma do dźwięku??

(Kolmar) #3

Wszystkiego dowiesz się z menadżera urządzeń, prawy klik na mój komputer -> właściwości -> zakładka sprzęt -> wybierasz menadżer urządzeń i sprawdź czy nie ma przy którymś z urządzeń np. znaku zapytania, dodatkowo ściągnij stery to karty graficznej i dźwiękowej ze stronki producentów (co to za producenci dowiesz się z Menadźera)

(Korea325i) #4

no niby znalazłem (kontrolery dzwięku wideo i gier)no i to otwieram i wyskakuje mi (Urzadzenie zgodne ze standardem hd audio)i na nim jest znak z wykrzyknikiem otwieram i tam jest

(ogólne)Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10)

Kliknij przycisk Wyszukaj rozwiązania, aby wysłać dane o tym urządzeniu do firmy Microsoft i sprawdzić, czy jest dostępne rozwiązanie. wciskam i nie dzieje sie nic

(sterowniki) windows\system32\drivers\dmk sys

windows\system32\drivers\hdaudio sys

windows\system32\drivers\portcls sys

windows\system32\sysFxUl dll

windows\system32\WMALFXGFXDSP\dll

(szczeguły) urządzenie zgodne z hd

I CO MA ZROBIC JAK NIC NIE DAM RADY SAM DO PO PROSTU ODDAM NA SERWIS.

Z GORY DZIEKUJE

(Kolmar) #5

Wpierw poszukaj sterowników na stronach producentów karty graficznej i muzycznej, później się będziesz martwił.

(Kolmar) #6

Acha bo widze że masz zintegrowaną to jeżeli chodzi o graficzną to na płytce od płyty głównej będą stery do niej, a do dźwięku musisz sam ściągnąć, jaką w ogóle masz te kartę muzyczną, też zintegrowaną ???

(Korea325i) #7

W MENADZEZE JEST TYLKO PODANY PRODUCENT KARTY GRAFICZNEJ RADEON A O DZWIEKOWEJ NIEMA ZMIANKI WIEM ZE JEST ZINTEGROWANA

(Kolmar) #8

No to lux, zatem wszystkie potrzebne stery masz na dołączonej do kompa płytce, tylko odpalić, zainstalować i po kłopocie.

(Korea325i) #9

no to mam problem i wszytko jasne bo komputer kupiłem w (media exspert) i niemialem dołaczonej wiec sie do nich juto udam. Dziekuję (rokko) za rozwiazanie mojego problemu pozdarawiam.

(Kolmar) #10

No to też ciekawe, jak to trzeba ludzi sprawdzać czy aby wszystko dali, też przez to przechodziłem :slight_smile: