Problem z dzwiekiem na windows vista

nie wiem jak sprawdzic jaka mam kartę dzwiekowa i jaki musze miec sterownik do tego wiem tylko ze jest zintegrowana po zainstalowaniu visty nie mam dzwięku

a na komputerach znam sie kiepsko

bardzo, ale bardzo kiepsko… co karta graficzna ma do dźwięku??

Wszystkiego dowiesz się z menadżera urządzeń, prawy klik na mój komputer -> właściwości -> zakładka sprzęt -> wybierasz menadżer urządzeń i sprawdź czy nie ma przy którymś z urządzeń np. znaku zapytania, dodatkowo ściągnij stery to karty graficznej i dźwiękowej ze stronki producentów (co to za producenci dowiesz się z Menadźera)

no niby znalazłem (kontrolery dzwięku wideo i gier)no i to otwieram i wyskakuje mi (Urzadzenie zgodne ze standardem hd audio)i na nim jest znak z wykrzyknikiem otwieram i tam jest

(ogólne)Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10)

Kliknij przycisk Wyszukaj rozwiązania, aby wysłać dane o tym urządzeniu do firmy Microsoft i sprawdzić, czy jest dostępne rozwiązanie. wciskam i nie dzieje sie nic

(sterowniki) windows\system32\drivers\dmk sys

windows\system32\drivers\hdaudio sys

windows\system32\drivers\portcls sys

windows\system32\sysFxUl dll

windows\system32\WMALFXGFXDSP\dll

(szczeguły) urządzenie zgodne z hd

I CO MA ZROBIC JAK NIC NIE DAM RADY SAM DO PO PROSTU ODDAM NA SERWIS.

Z GORY DZIEKUJE

Wpierw poszukaj sterowników na stronach producentów karty graficznej i muzycznej, później się będziesz martwił.

Acha bo widze że masz zintegrowaną to jeżeli chodzi o graficzną to na płytce od płyty głównej będą stery do niej, a do dźwięku musisz sam ściągnąć, jaką w ogóle masz te kartę muzyczną, też zintegrowaną ???

W MENADZEZE JEST TYLKO PODANY PRODUCENT KARTY GRAFICZNEJ RADEON A O DZWIEKOWEJ NIEMA ZMIANKI WIEM ZE JEST ZINTEGROWANA

No to lux, zatem wszystkie potrzebne stery masz na dołączonej do kompa płytce, tylko odpalić, zainstalować i po kłopocie.

no to mam problem i wszytko jasne bo komputer kupiłem w (media exspert) i niemialem dołaczonej wiec sie do nich juto udam. Dziekuję (rokko) za rozwiazanie mojego problemu pozdarawiam.

No to też ciekawe, jak to trzeba ludzi sprawdzać czy aby wszystko dali, też przez to przechodziłem :slight_smile: