Problem z dźwiękiem na X-FI w Batllefieldzie 2142

Witam,

Posiadam kartę dźwiękową Sound Blaster X-FI Extreme Gamer. Mam zainstalowany OS: Windows Vista HP PL SP1, oraz oprogramowanie Creative ALchemy. Mam też najnowsze sterowniki. Kiedy w grze Battlefield 2142 uruchamiam w ustawieniach tryb dźwięku : Sound Blaster X-FI i ustawiam jakość dźwięku na ultra-wysoką, dźwięk zaczyna grać normalnie i wszystko jest ok, dopóki ktoś nie użyje ostrzału orbitalnego (orbital strike). Wtedy w słuchawkach słysze: najpierw trzaski, później jakieś gwizdy, a później losowe dźwięki z gry (np. dźwięk strzelającej wieżyczki, przeładowania karabinu itp. choć nic takiego w pobliżu mnie nie ma miejsca), które na dodatek nakładają się na siebie. Robi się z tego kakafonia dźwięków, nie do wytrzymania. Im bliżej ostrzału jestem, tym objawy są bardziej intensywne. Używam ALchemy - dodałem ścieżkę gry do kreatora nowych reguł, wpisałem nazwę reguły i zaznaczyłem kwadracik “Disable Direct Music” (jego zaznaczenie lub odznaczenie nie ma żadnego wpływu na opisywany przeze mnie problem) i aktywowałem regułę - rezulatatu zero. Tak jakby nic się nie stało - po prostu najmniejszej różnicy. Problem w tym, że ten problem jest już znany posiadaczom tej karty, ale im pomogło (czasami) dodanie gry do ALchemy, a mnie nie. Wbudowaną kartę dźwiękową mam wyłączoną w BIOSIE. Proszę o pomoc, bo przy puszczaniu ostrzału co 3 minuty nie da się grać. Niżej podaje link z wątkiem o tym problemie na innym forum, gdzie ktoś ma ten sam problem co ja tyle, że na Windowsie XP. Może wy coś tam wyczytacie bo ja niestety nic tam nie znalazłem oprócz narzekań i opisów problemu. Bardzo proszę o nie udzielanie mi rady - wymień kartę dźwiękową 8) .

http://www.hardwareanalysis.com/content/topic/68982/

Z góry dziękuję za pomoc.

PS. Tu znalazłem coś o problemach z dźwiękiem na X-FI, ale nie doczytałem się niczego co by mi pomogło (oprócz sterowników w wersji beta, które działąją 120-dni :shock: ), mimo wszystko podaje linka, bo może jakoś was to naprawodzi na rozwiązanie problemu: http://xfi.blogspot.com/2006/06/soundbl … g-and.html .

Dodane 22.06.2009 (Pn) 11:34

Aktualizacja: Problem znika gdy ustawiam jakość dźwięku na wysoka, zamiast ultra-wysoka. Tyle tylko, że ta karta dźwiękowa obsługuje jakość ultra-wysoką w tej grze. Nawet na ulotce reklamowej dołączonej do pudełka była reklama, żeby kupić sobie SB X-FI Extreme Gamer i/lub Fatal!ty Pro i, że obie obsługują najwyższe ustawienia dźwięku w tej grze. Więc czemu u mnie nie działa? Dodam jeszcze, że moje słuchawki to Creative Fatal!ty Gaming Headset.