Problem z dźwiękiem po przeinstalowaniu Windowsa Vista na XP

Witam

Kupiłem Laptopa Fujitsu Siemens Amilo Li 1818 i po usunięciu Windowsa Vista oraz zainstalowaniu Windows’a XP Medica Center Edition 2005 mam ogromne problemy z dźwiękiem a dokładniej z instalacją karty dźwiękowej która nie chce się zainstalować i wykryć w żaden sposób. Próbowałem już chyba wszystkiego. Proszę o pomoc.

a WINDA z SP2???

A spróbuj najpierw zainstalować poprawkę KB888111,dopiero później sterowniki.

Tak jest

Złączono Posta : 18.11.2007 (Nie) 16:34

To już przerobiłem wcześniej (nawet kilka razy) i oczywiście nic.

A w menadżerze urządzeń też jej nie widać?A przypadkiem nie jest wyłączona w biosie?

Z biosem to wszystko ok. W menadżerze jest wspomnienie o jakimś potencjalnym urządzeniu dźwiękowym - jest napisane Audio Codecs i Legacy Audio Drivers i nic poza tym.

Pojawia się jakiś komunikat podczas instalacji?Jakie sterowniki instalujesz?Sprawdź programem [Everest] dla pewności jaka to karta dźwiękowa.](http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=93&id=1184)

A jeszcze propo BIOSU - była włączona przynajmniej wtedy gdy miałem zainstalowany Windows Vista więc dalej powinna być wg mnie a jeśli jest inaczej to i tak nie umiem się dobić do odnośnika do karty dźwiękowej w biosie bo w moim laptopie bios jest jakiś dziwny bo w ogóle nie mogę w nim znaleźć informacji o karcie :confused:

Pojawia się jakiś komunikat podczas instalacji?Jakie sterowniki instalujesz?Sprawdź programem Everest dla pewności jaka to karta dźwiękowa.

Instalowałem (już wielokrotnie) steronik KB888111XPSP2 a następnie Realtek High Definition Audio Driver R1.49 zalecane dla mojej karty przez producenta.

Złączono Posta : 18.11.2007 (Nie) 17:01

Program Everest podaje że mam kartę - Realtek ALC883 Intel 82801GBM ICH7-M - High Definition Audio Controller [b-0] PCI.

Złączono Posta : 19.11.2007 (Pon) 14:06

Udało mi się już rozwiązać problem. Dzięki za pomoc :slight_smile: