Problem z dźwiękiem podczas ściagania

Witam,

Pogrzebałem trochę na forum i nie znalazłem podobnego problemu więc postanowiłem utwożyć nowy wątek.

Jak sam temat wskazuje mam problem z dźwiękiem jak ściągam coś z internetu np:

  • podczas oglądania filmików na yt ( jak bufforuje filmik )

  • podczas ściągania gier ze Steam

  • podczas ściągania gier z Orgina

Gdy nic nie ściągam wszystko jest w miarę ok.

Formatowałem komputer i od początku tak mam ( przed formatem było ok )

Najpierw zauważyłem to jak używałem ts3 podczas ściągania ( oglądania filmików na yt ) , po prostu trzeszczał i ścinał mi dźwięk. Nie było to jakoś mega głośne czy coś, ale denerwujące.

Pomyślałem na początku że to przez Chrom-a bo wcześniej miałem FF i nic się nie działo, ale później ten argument odrzuciłem ( wytłumaczę niżej )

Zainstalowałem Steam i orgina, żeby pobrać gry i tutaj robi sie ciekawie:

Orgin - podczas pobierania dźwięk minimalnie ścina, ale odczuwałem to tylko siedząc na TS3

Steam - podczas pobierania dźwięk katastrofalnie tnie i po jakiś 2-3 kompletnie go tracę i co ciekawe tnie dźwięk z internetu, systemowy oraz dźwięk z gier :shock:

Dodam tylko ze dźwięk w grach, nawet jak gram online nie tnie nic i jest bardzo dobry ( gdy nie ściągam )

Posiadam słuchawki na USB i po utracie dźwięku wystarczy ze wyciągnę i wepnę słuchawki do gniazda usb i znowu działa normalnie

Pytanie jest takie:

  • co ma ściaganie do jakości dźwięku i jak temu zaradzić ?

System:

  • Windows 7 64bit

  • Po formacie zainstalowałem i używam na co dzień antywirusa G data oraz Malware bytes

  • Karta dźwiękowa zintegrowana

  • Płyta główna MAXIMUS IV GENE-Z/GEN3

Pozdrawiam,

Kristtof

Odinstaluj obecne sterowniki do karty dźwiękowej Realtek.

Przeczyść komputer programem CCleaner

U góry po lewej “Cleaner” na dole Analiza - Uruchom Cleaner

później “Rejestr” Skanuj by znaleźć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

CCleanera używaj po częstym surfowaniu po internecie oraz po każdej deinstalacji programów i sterowników.

kliknij aby powiększyć:

cf114_CCleaner.jpg ccleaner2.th.jpg

Sprawdź te sterowniki:

Realtek R2.70

Nowszych Realtek R2.71 nie instaluj ponieważ są “skopane”.

Zainstalowałeś odpowiednie sterowniki do swojej płyty głównej tzw. Chipset oraz odpowiednie kodeki :?:

Zainstalowany Windows 7 Service Pack 1 - 64 bit. :?:

Ok, to odinstaluje, przeczyszczę i zainstaluje.

Co do instalacji, to tak zainstalowałem z płyty ( chipset ) tak jak zawsze, co do kodeków to chyba nie. Jak coś to podeślij jakiś link.

Edit: Tak z tego co pamiętam to jest napisane ze ma SP 1, ale to jeszcze potwierdzę jak będę w domu.

Kodeki K-Lite Codec Pack 64-bit

Ok, zainstalowane kodeki + nowe stery

Teraz tak na yt jak wciskam żeby przewinąć filmik to podczas początku buforowania jest taki mały zgrzyt, a reszte sprawdze potem

Jak coś najpóźniej jutro odpiszę jak wygląda całościowo i czy udało się to naprawić.

Pozdrawiam

Dodane 30.10.2013 (Śr) 20:40

Niestety to puki co nie pomogło. Dalej podczas ściągania, albo oglądania na yt skrzypi dźwiek i ma lekkie zwiechy. Jakieś pomysły ? :frowning:

EDIT: Jeszcze jedno ! zauważyłem wczoraj jeszcze jedną rzecz ( raczej usłyszałem )

  • Podczas uruchamiania komputera. W momencie w którym wklepuje się hasło żeby wbić na komputer, gra w tle taka muzyczka z windowsa w tez muzyczce tez mam tez taki zgrzyt na poł sekundy. Występuje on cyklicznie co wł komputer.

Wczoraj juz nie miałem czasu sprawdzić jednej rzeczy, ale zrobię to dzisiaj. Mianowicie odłączę słuchawki te z USB, a zostawię wł głośniki które są na “dzeka” zobaczę czy tez będzie ten charakterystyczny zgrzyt.

Dziwi mnie tylko to dlaczego podczas ściągania mimo braku utraty pakietów ten dźwięk jest coraz częście zrywany…

Dodane 31.10.2013 (Cz) 14:39

na głosnikach charczenia nie ma, zaś na 2 parach słuchawek usb występuje…