Problem z dźwiękiem - prawy kanał 'charczy'

witam.

Problem pojawił się już dawno temu, lecz myślałem, że jak inne problemy z tym starym złomem, rozwiąze się po formacie i reinstalacji systemu.

Otóż gdy puszczam muzykę, film, lub jakikolwiek inny dźwięk, prawy kanał (bo problem nie dotyczy tylko głośników, lecz i słuchawek, i to nie jednej pary) wydaje dziwne dźwięki (ja to nazywam “chyrczeniem”, poprawnie chyba jest "charczenie). Gdy nic nie leci tych dźwięków nie ma, podobnie jak podczas odtwarzania z odtwarzaczy mp3 i innych komputerów.

Nazwa płyty głównej ECS KT600-A

Opis urządzenia Typ

VIA AC’97 Enhanced Audio Controller PCI

sterowniki instalowałem wszelkie jakie znalazłem dla tej karty, walnąłem także VIA Latency Patch, ale to nie pomogło. Dźwięki te dalej, to głośniej to ciszej, wydobywają się z głośnika. Nie pomagają zabawy z wszelkimi suwakami, zmiany w korektorze czy wyciszania prawego kanału. Muzyka wtedy nie leci, a charczy dalej.

Co mogę zrobić?

Dodane 08.05.2009 (Pt) 21:45

wybaczcie za double post, aaale… ^^

drogi pamiętniczku, dzień drugi - bywa różnie, raz jest wręcz idealnie, chwile później charczy tak że aż przykro… gdzieś czytałem o jakichś tranzystorach i innych -storach, więc jeszcze jakby mi ktoś powiedział jak to sprawdzić byłbym wdzięczny. rodacy, pomożecie?