Problem z dźwiękiem przestrzennym


(Zibi 47) #1

Mam nietypowy problem. Mianowicie: od jakiegoś czasu jestem posiadaczem zestawu głosnikowego 5.1 ale dopiero niedawno odkryłem ze mogę cieszyć pełnią ich możliwości na moim komputerze. Na początku myślałem ze moja zintegrowana karta muzyczna obsługuje tylko stereo

ponieważ ma tylko trzy wejścia wiec tak miałem podłączone jednym jackiem. Gdzieś wyczytałem ze wystarczy trochę pogrzebać w sterownikach i będzie dzialal przestrzenny wiec pogrzebałem i udało mi się ale tylko połowicznie. Otóż po zmianie ustawień porty line in i microphone powinny działać jako line out a tak działa tylko ten pierwszy. Teraz moje głosniki sa połączone trzema kablami 2xcinch-jack ale nie działają mi center i subwoofer bo za nich własnie odpowiada wejście microphone przestawione na line out które nie działa. Ponadto czytając później instrukcje płyty głównej zobaczyłem ze po zainstalowaniu sterowników powinienem mieć panel kontrolny nvidia do zaawansowanego sterowania dźwiękiem którego nie mam.W czym problem?


(Elfuego1) #2

spróbuj kabel center zamienić z rear.mi pomogło.u mnie to byly różowy i niebieski. podłączając jak w opisie płyty miałem to samo co ty,ale poczytałem i ludzie pisali by zamienić te kable.i podziałało.

czyli zielony do zielonego,rózowy do niebieskiego,niebieski do różowego.

jakie głośniki.


(Seba86mu) #3

Wejdź w:

START -> Panel sterownia -> Dźwięki i urządzenia audio -> zakładka "Głośność" -> w pozycji "Ustawienia głośników" kliknij na przycisk "Zaawansowane" -> z rozwijanej listy wybierz "Głośniki systemu Surround Sound 5.1" -> Zastosuj, OK.


(Agatonster) #4

zibi47 ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif