Problem z dzwiekiem realtek ac'97(probowalem juz wiele)

Witam. Jestem naprawde juz zdesperowany i probowalem rozwiazac problem i 2 dni szukalem na forach skutecznego rozwiazania mojego problemu. Od niedawna w panelu sterowania w “dzwieki i urzadzenia audio” pojawia sie napis “brak urzadzen audio” i nigdzie w zakladce nie mozna tego zmienic. Dzwieku nie ma w filmach, muzyce, systemie itd. Dziwi mnie ze jak wlaczam kompa to muzyczka wlaczania windowsa jest a potem lipa. Oto parametry mojego komputera: MSI MS-7346 mainboard NVIDIA nForce 650i sli chipset Based designed for intel Core 2, pentium XE and pentium D Processors (system XP sp2). Karta dzwiękowa jest zintegrowana z plyta glowna a nazywa sie

REALTEK AC’97 ALC 888 AUDIO. Nie wiem juz co mam robic - probowalem wielu sposobow. Nie chce oddawac teraz kompa do naprawy bo go potrzebuje. Jezeli ktos ma jakis pomysl prosze o pomoc.

p.s. systemu nie moge przywrocic

tutaj dałem odpowiedź:

viewtopic.php?f=19&t=294672#p2019371

rzeczywiście to dosyć stresująca przypadłość. ja walczyłem miesiąc z tym problemem, podejrzewałem wszystkie aplikacje… masakra.

Dzieki. Byc moze to wlasnie to ale w tej chwili na tyle sie pogorszylo ze kiedy wlaczam kompa pokazuje mi sie ze chce zainstalowac nowe urzadzenie “pci device”. Nie chce sie zainstalowac nawet z cd od plyty glownej. Probowalem wgrac poprawke do xp “WindowsXP-KB835935-SP2” ale na koncu pojawia sie komunikat "i386\update\update.exe nie jest prawidlowa aplikacja systemu win32. Chyba jednak bede musial kompa gdzies odstawic na przeinstalowanie;/. Jeszcze raz dzieki za zainteresowanie

arturo123 , najpierw zainstaluj ten sterownik do chipsetu płyty głównej.

Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

Następnie zainstaluj Microsoft UAA Bus Driver.

Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

Następnie zainstaluj ten sterownik do karty dźwiękowej.

Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

W razie problemów przeczytaj -> ten artykuł.