Problem z dźwiękiem, sterownikami

Witam mam wielki problem odnośnie dźwięku. Z dźwiękiem było wszystko ok, dopóki nie sformatowałem komputera. Po formacie zainstalowałem GTA SA, odpalam, a tutaj wyskakuje mi komunikat “Nie znaleziono karty dźwiękowej”. Wszedłem w menedżer urządzeń i w “innych Urządzeniach” - przy “Kontrolerze multimediów audio” jest żółty pytajnik- próbuje ściągnąć sterownik, to prosi o włożenie płyty CD której nie mam. (mam Windowsa XP Home Edition)

Mam płytę główną: Asrock K7VT4A+

Mikroukład płyty głównej: VIA VT8377A Apollo KT400A

Ściagałem ze strony producenta sterowniki “C-Media_XP_2K_ME_98(UDA038_build03L)” i gdy próbuję je zainstalować wyskakuje komunikat"

Our audio chip provides multi-speaker surround and realistic sound effects

Due to the fact that your computer is not equipped our audio chip, you can not avail yourself of these advanced features.

For more information, please contact your computer dealer

C-Media Electronic Inc.

Website: http://cmedia.com.tw

Męczę się już z tym parę dni i dalej nic nie potrafię z tym zrobić… a wkurza mnie to bo komputer bez dźwięku to nie komputer…

aha ściągnąłem jeszcze producenta “4in1_XP_2K_ME-98(446)” ale nic to nie dało

Błagam was o pomoc ![-o<

pozdrawiam

http://www.asrock.com/mb/download.asp?M … 4A%2b&o=XP

Zainstalować po kolei:

  1. VIA 4 in 1 driver ver: 4.46

restart

  1. C-Media audio driver ver:UDA038_build03L

restart

  1. Lan driver ver:3.5

restart

  1. zainstalować sterowniki do karty graficznej

restart

  1. uaktualnić DirectX
  1. Instaluję VIA 4 in 1 driver ver: 4.46 - wszystko ok-

restart

  1. Instaluję C-Media audio driver ver:UDA038_build03L

wywala komunikat :

Our audio chip provides multi-speaker surround and realistic sound effects

Due to the fact that your computer is not equipped our audio chip, you can not avail yourself of these advanced features.

For more information, please contact your computer dealer

C-Media Electronic Inc.

Website: http://cmedia.com.tw

Daj prawym aktualizuj sterownik wskaż wypakowany folder z c-media zainstaluje sobie sterownik a potem odpal setup.exe i doinstaluje ci aplikacje od karty dźwiękowej

niestety jak daje w menedżerze urządzeń prawym przyciskiem myszy na “Kontroler multimediów audio” i daje aktualizuj sterownik, wybieram folder CMedia to niby coś przeszukuje i wyskakuje

Nie można zainstalować tego sprzętu

Sprzęt nie został zainstalowany, ponieważ kreator nie może odnaleźć wymaganego oprogramowania

ktoś wie co to może być??

Dodane 21.08.2011 (N) 10:44

Na pewno nikt nie wie co z tym mogę zrobić? Znowu bym sobie sformatował komputer ale nie ma sensu, skoro problem zaczął się właśnie po formacie…

nie wytrzymam już ani chwili dłużej bez dźwięku… Nie mogę sobie nawet filmu oglądnąć czy posłuchać muzyki…

Ale dość użalania się - Błagam odpiszcie chociaż, że nic z tym nie mogę zrobić, bo za chwilę będę w stanie zabić członków rodziny i zjeść ich wnętrzności…

Dodane 26.08.2011 (Pt) 11:40

OK, problem rozwiązany , przynajmniej częściowo.

Co zrobiłem? Opiszę to tak jak to ja rozumiem :slight_smile: Specem od kompa nie jestem więc mogę popełnić parę błędów

Mam 2 karty muzyczne, jedną “wbudowaną?” do płyty głównej, a druga osobno włożona do “wejścia PCI? chyba jakoś tak to się nazywa.”

A więc wykręciłem tę 2 kartę i jakiś tam kabelek do niej idący przepiąłem do tej 1, i teraz spoko dźwięki chodzą.

Jak znowu włożyłem tę 2 to 1 nie chciała działać, więc na razie działają tylko z tą 1:) I tutaj moje pytanie

Jakbym chciał używać tej 2 karty to wystarczy do niej dograć sterowniki i w menedżerze urządzeń, czy tam w czymś ustawić tę kartę?

karta to Creative LS Audio Processor

sorry za wytłumaczenie, ale nie umiałem tego profesjonalnie wytłumaczyć:) pozdrawiam

Dodane 27.08.2011 (So) 23:27

Temat do zamknięcia.