Problem z dźwiękiem - trzeszczenie i przerywanie

Witam,

Mam bardzo dziwny problem. Otóż nie dawno robiłem formata i od początku instalowałem Windows 7. I od tego czasu podczas słuchania muzyki czy to poprzez WMP, czy np. VLC co jakiś czas słychać takie jakby “stuki”, zakłócenia, jakby gdzieś nie łączyło czy coś takiego (czasami przy włączonych głośnikach podczas wyjmowania wtyczki z kompa takie coś jest). Co najdziwniejsze, podczas grania w gry dźwięk jest całkowicie normalny - zero zakłóceń! Macie jakiś pomysł co może być nie tak? Próbowałem sterowniki przeinstalować ale dalej to samo. Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

bartex9 ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Może przegrzewa Ci się karta dźwiękowa ew. płyta główna, sprawdź sterowniki i temperatury.

To by się podczas korzystania z gier akurat przestała przegrzewać? Bez sensu trochę…

Dodane 01.11.2010 (Pn) 20:30

Zauważyłem jeszcze jedną rzecz. Mianowicie przy słuchaniu muzyki poprzez VLC lub WMP i nic nie robieniu na komputerze, trzeszczenia również nie występują. Ale wystarczy, że np. otworzę jakiś folder, poprzeglądam sieć to wtedy już słychać charakterystyczne “pyknięcia” (np. w momencie otwarcia folderu lub go zamknięcia). Ktoś ma pomysły?