Problem z dźwiękiem w filmach

Na niektórych filmach wszystkie dźwięki wokoło są dużo głośniejsze niż wypowiadane dialogi. Przez to nic nie słychać co mówią a znowu jak dam głośniej to jak zacznie się jakaś scena z głośniejszą muzyką itd to szału można dostać. Używam kodeków ffdshow. O co chodzi?

Wywal te g. Ffdshow. Zainstaluj Codec Pack Advanced

90% formatów audio/video w tym co podałeś obsługuje ffdshow… tak jak i wszystkie inne paczki. Mądrala :slight_smile:

Teraz pytanie do autora wątku - czy tak się dzieje z filmami z dźwiękiem w formacie AC3 (nie 2.0 a 5.1 i wyżej) i czy masz głośniki stereo czy 5.1 i wyżej?

Problem jest znany w filmach z AC3 5.1 i głośnikami stereo.

Jaką masz kartę dźwiękową w komputerze? Być może w eq karty masz włączone pewne ustawienia, które powodują zniekształcenie dźwięku (właśnie to o czym mówisz). Zostaw FFDShow - to na pewno nie jest winą kodeków - chyba, że zmieniałeś coś ustawieniach tychże kodeków. U mnie problemem okazała się włączona funkcja Karaoke na panelu Realteka karty dźwiękowej.

Pozdrawiam :slight_smile:

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

Tak zostały nagrane i nic na to nie poradzisz :stuck_out_tongue:

Przypuszczam że na tych z wypożyczalni czy ze sklepu problem takowy nie występuje.

Nie wiem o co ci chodzi. Co twoim zdaniem mam napisać? Cały problem mam opisać w temacie? Problem jesz z dźwiękiem i to jest w temacie.

Dodane 06.02.2010 (So) 9:28

W ustawieniach karty nic nie zmieniałem. Z resztą tam niewiele jest do ustawiania bo to prosta karta Sigmatel Audio. Pobawiłem sie troche mikserem ffdshow i sie trochę poprawiło.