Problem z dzwiekiem w grach

Witam :slight_smile: .Od pewnego czasu borykam się z pewnym problemem. Mianowicie w grach: call of duty 4 i counter strike 1.6 zauważyłem problem z dźwiękiem. Problem ten polega na tym, iż gram na słuchawkach i słyszę dźwięki które powinny być mniej słyszalne, a nie słyszę tych które powinny być bardziej wyraźne. Np. Dźwięk wystrzału ze snajperki z drugiego końca mapy słyszę jakby snajper stał obok mnie lub słyszę bardzo wyraźnie, że ktoś w pobliżu mnie idzie a w rzeczywistości nikogo w pobliżu nie ma. Na głośnikach wszystko działa dobrze lecz z głośników nie słyszy się tak dobrze jak z słuchawek. Słuchawki mam raczej sprawne jakieś apollo (słuchając muzyki jest wszystko ok no i używałem ich na starym komputerze w grze w csa i bez problemu grałem “na słuch”). Nie wiem co jest przyczyną ale wiem, że problem ten staje się dla mnie coraz bardziej uciążliwy :frowning: . Mam windowsa viste home premium 64 bitowa, zintegrowaną kartę dźwiękową Realtek HD Audio na płycie głównej gigabyte. Mam w obudowie 2 wejścia z przodu (mikrofon+glosniki) z czego albo nie ogarniam tego oprogramowania realtek albo z wejsciem na mikrofon jest coś nie tak, bo jak podłącze mikrofon to nie ma w ogóle żadnej reakcji. Próbowałem to jakoś naprawić ale się nie znam. Zainstalowałem jeszcze jakiś program Realtek 3D SoundBack który niby likwiduje jakieś niepożądane dźwięki lecz też nie pomógł Od razu mówię, że w menadżerze nie mam ustawionych żadnych efektów typu echo itp… Dodam jeszcze, że na głuchotę nie choruje :smiley: