Problem z dzwiękiem w laptopie Compaq Presario C742EM

Niedawno udało mi się kupić laptopa marki compaq presario C742EM. Wszystko było by ślicznie gdyby laptop posiadał jako system operacyjny xp a nie podłą vistę! Postanowiłem walnąć format i zainstalować xp! Teraz mam xp z sp2! Generalnie wszystkie stery wgrały się idealnie i wszystko gra, problem mam jedynie z dźwiękiem. Może to z tego powodu dźwiękówka jest na chipsecie Conexanta a dokładnie jest to Conexant HDA CX 20549. Z doświadczenia wiem, że nie ma sterów pod xp do tej dźwiękówki. Jest ponoć możliwość rozwiązania tego problemu w inny sposób. Jeśli ktoś wie o co tu chodzi i może pomóc to bardzo prosze #-o

Pobierz program Everest Ultimate Edition.

Otwórz program, ikona Komputer, ikona Podsumowanie i spisz informację z dwóch pozycji:

Mikroukład płyty głównej

Multimedia (karta dźwiękowa)

Mikroukład płyty głównej: Intel Crestline-GML GL960

Karta dźwiękowa: Conexant Cx20549 @ Intel 82801HBM ICH8M - High Definition Audio Controller![-o<

Creed , najpierw pobierz i zainstaluj poprawkę Microsoftu do kart dźwiękowych HD -> Microsoft UAA Bus Driver.

Następnie pobierz i zainstaluj ten sterownik do karty dźwiękowej. Po instalacji uruchom ponownie komputer.

P.S. Oba powyższe pliki pobierzesz przez kliknięcie na przycisku Download only >>.

Na końcu zainstaluj najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

Poprawka Microsoftu Microsoft UAA Bus Driver. zainstalowała sie poprawnie. Ale po instalacji sterów ( SP34200) pojawił się komunikat: BŁĄD INSTALACJI STEROWNIKA: BRAK URZĄDZENIA OBSŁUGIWANEGO PRZEZ TEN STEROWNIK :o Co mam teraz zrobić?

W dniu 29.04.2008 , o godzinie 19:03 został dopisany post przez Creed

Możliwe, że nie ma sterów do dźwięku :? pod xp do tego laptopa?

W dniu 05.05.2008 , o godzinie 20:04 został dopisany post przez Creed

fajna strona! już nikt nie udzili mi pomocy?