Problem z dźwiękiem w laptopie

Witam.

Posiadam laptopa Fujitsu siemens. windows vista basic.

Otóż od tygodnia widnieje czerwone światło w wejściu dla słuchawek/głośników. dźwięk działa nawet na podłączonych głośnikach, ale jednak to światło jest, więc coś jest nie tak. Drugie wejście jest na mikrofon, który po podłączeniu nie działa. tam nie pali się ta red lampka … warto też dodać że zawsze po włączeniu laptopa w pasku zadań ( tam gdzie zegar itp ) wyświetlał się menedzer dźwięku czy jakoś tak… a teraz go nie ma… proszę o pomoc, bo nie mogę nagrywać piosenek … ;] i ta lampka mnie denerwuje… :slight_smile:

Spróbuj zanistaluj ponownie sterowniki karty dzwiękową. A nastepny trzeba ustawic domyslny mikrofon.

aż tak bardzo się nie znam na komputerach :expressionless: masz viste ? opiszesz mi co i jak ?

Do laptopa powinieneś dostać płytkę ze serownikami. Wybierz tam model swojej karty dźwiękowej (stawiam że zintegrowana Realteka). Po zainstalowaniu powinien w tray’u ukazać się właśnie program do zarządzania dźwiękiem. Jeżeli nie masz płytki podaj jaką masz kartę dźwiękową to podam ci linka do sterowników. Następnie w panelu sterowania (o ile masz kartę Realteka) powinien być Menedżer Realtek HD Audio. W nim ustawiamy urządzenie domyślne do nagrywania dźwięku (mikrofon).

rechot10 , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=16&t=394978

Nie mam płytki. A karta dźwiękowa to : hmmm. powiedz mi jak to sprawdzić, wiem tak, tępy jestem … ;] sory…

Monczkin - panie moderatorze :slight_smile: chętnie zmienie tylko powiedz na co i jak :slight_smile:

Dodane 21.07.2010 (Śr) 11:51

czy nazwa karty to high definition audio ?

Dodane 21.07.2010 (Śr) 13:24

Problem rozwiązany :slight_smile: przywróciłem system i jest ok ! ;]

Przepraszam za problem. :slight_smile: można usunąć temat ! ;]