Problem z dzwiękiem w słuchawkach!

Witam! Mam problem z dzwiękiem. Przy rozmowie na skypie dzwięk pochodzący bezpośrednio z moich głosników( podłączone pod wzmaniacz) jest głośny. A kiedy słuchawki podłaczam pod komputer (wszystko rozkręcone na maksa) dzwięk jest słaby ;( Czy to wina kart muzycznej? jesli tak to jaką mam kupić żeby wreszcie dobrze słyszec przez te słuchawki( słuchawki są w pełni sprawne)

powiedz jak podłałczasz słuchawki - bezpośrednio do karty dźwiękowej czy przez panel z przodu obudowy (u mnie przez to mikrofon prawie wcale nie działał) jak masz ustawione w systemie ??

Jeżeli to jest karta zintegrowana to często jest tak, że masz gniazdo z przodu i z tyłu. Jeżeli z tyłu masz podłączone głośniki, a z przodu podłączysz słuchawki no to sygnał najprawdopodobniej spadnie (to tak samo jekbyś w walkmanie do gniazda słuchawkowego rozgałęziacz podłączył i podpiął 2 pary słuchawek). Być może te zjawisko występuje u Ciebie. Jeżeli owe słuchawki podłączasz z przodu, spróbuj odłączyć z tyłu głośniki, może to pomoże, aczkolwiek nie wygodne będzie, aby je odłączać za każdą rozmową. Więc może lepiej przeboleć tą sytuację i kręcić gałkami niż wkładać i wyjmować wtyczki. hmm… Ale nie napisałeś gdzie podłączasz słuchawki więc możemy tylko gdybać i przypuszczać. Pozdrawiam!

może nie tyle siła sygnału spada przez to że jest z przodu ale przez niską jakość materiałów użytych na przejście i kable do przedniego panelu(często są za grube a sygnał za słaby i się tłamsi na takim kablu) poza tym powiedz jeszcze jak masz w windowsie ustawione

Słuchawki podłaczam z tyłu, mam zintegrowaną karte dzwiękową. O jakie ustawienia w windowsie chodzi ?

aha…

może taka karta, u mnie też dziwne rzeczy na zintegrowaniej się działy

…polecam kupić jakąś creative na PCI - drobna rzecz, a cieszy :slight_smile:

:slight_smile: Ja chciałabym taką karte abym wreszcie normalnie slyszała przez te słuchawki :stuck_out_tongue: taką zwykłą jaką proponujesz?

proponuje Audugy Ls za ok 100zł. Karta miodzio, żadnych problemów, dobra jakość dzwięku ( poróznując z NP Audigy 2 P latinum :smiley: ) Ale o niebo lepsze od zintegrowanej. Na dodatek pełno dodatkowych rzeczy na tej kracie, SPDI-F, GamePort, Intuicyjna obsługa, bogate oprogramowanie dostarczone przez Creativa …

troche droga ni ebede wydawać 100 zl na karte dzwiękową :stuck_out_tongue: jakies tańsze mnie interesują :stuck_out_tongue:

No to możesz poszukac na Allegro lub kupić SB LIVE!, bodajże w granichach 60zł kosztują. W kazdym razie 100zł jak na muzyczna karte to wcale nijest dużo :smiley: sczegolnie ze to inewstycja w przyszłość. Ja kupiłem 3 lata temu zestaw 5.1 Crativa + Audigy … Niezawiodłem sie nawet przez 1 minutę słuchania :smiley: