Problem z dźwiękiem wave

Witam. Mój problem polega na tym, że po włączeniu komputera i załadowaniu systemu w zakładce głośność główna w regualcji głośności wave, suwak zawsze znajduje się w dolnej pozycji, czyli brak odtwarzania dźwięku. Pozostałe zakładki zachowują swoje ustawienia. Dźwięk odtwarzany przy ładowaniu systemu jest w porządku. Po ustawieniu suwaka także wszystko jest w porządku, ale niestety po załadowaniu systemu w/w suwak automatycznie ustawia się na minimum. W biosie ustawienia w porządku. Reinstalacja sterowników nie pomaga. Konfliktów niema. Karfta dźwiękowa zintegrowanaALC883-GR 6 channel, AZALIA, pracuje w trybie stereo. Płyta główna Asus M2N-X.

Proszę o sugestie.

A potem możesz ten suwak “do góry” podnieść? Wrzuć loga i przeskanuj czymś kompa. Jaki system?

oczywiście, mogę i potem wszystko działa ok do nastepnego ładowania systemu. System to XP Home, legalny z wszystkimi aktualizacjami, problem wirusów odpada, tak samo było przed formatem jak i po, czyli po postawieniu systemu dzisiaj na nowo. Podobno jest to problem zintegrowanych dźwiękówek realteka, ale w czym tkwi?

Problem częściowo rozwiązany, powodowała go aplikacja monitorująca Asus Probe ładująca się w autostarcie. Ale co jest przyczyną tego, że te aplikacje się “gryzą”?