Problem z dźwiękiem Windows XP

Witam. Mam problem. Nie działa dźwięk w kompie (w ogóle nie wykrywa karty dźwiękowej). Kiedyś działał. Co próbowałem zrobić:

-Wyłączyć/włączyć dźwięk w biosie

-Wyciągnąć bateryjkę biosu,

-Sprawdzałem jakąś muzykę w Winampie (jest komunikat: "Nieprawidłowy sterownik DirectSound. Zainstaluj odpowiednie sterowniki lub wybierz inne urządzenie w konfiguracji. Kod błędu: 88780078.)

-Start>Akcesoria>Rozrywka>Regulacja głośności (wyskakuje komunikat : Nie ma dostępnych aktywnych urządzeń miksujących. Aby zainstalować urządzenia miksujące, przejdź do Panelu sterowania, kliknij kategorię Drukarki i inny sprzęt, a następnie kliknij ikonę Dodaj sprzęt)

-Panel sterowania>Dźwięki i urządzenia audio,patrzyłem w zakładkę “Audio” i nie mogę nic tam wybrać-wszystko na “szaro”

-Reinstalacja sterowników (chociaż nie jestem pewien,czy dobre sterowniki pobierałem więc możecie dać linka)

-Patrzyłem też na menadżera urządzeń oraz przez program AIDA64, i jakbym nie miał w ogóle karty dźwiękowej.Nic nie wykrywa.

Więcej rzeczy nie pamiętam.

Model płyty głównej: MSI K9N Neo v1.0 (MS-7260)

Typ BIOS’u AMI

BIOS Version V1.10B4

(Jakby coś więcej potrzebne było,proszę pisać)

ZA POMOC Z GÓRY DZIĘKUJE.

szukaj informacji o poprawce Microsoft UAA pobierz zainstaluj zrób reset potem stery karty

Miałem tą poprawkę wcześniej, a mógłbyś dać linka do sterowników bo może złe pobrałem?

Pobierz realtex audio hd :smiley:

Mam ten sam problem na stacjonarnym kompie z Windows XP. Od kiedy zainstalowałem go nie wykrywa karty dźwiękowej, Winamp i Windows Media Player nie odtwarza MP3, ani muzyki z CD. Zainstalowałem niedawno nowe sterowniki do komputera przez SlimDriver, a po przeczytaniu tego wątku jeszcze polecaną poprawkę Microsoftu i sterownik do karty graficznej Realtek. Nadal bez zmian :frowning: