Problem z dzwiekiem

Mimo zainstalowanych sterowników nie słychać dźwięku z moich głośników. Wg AIDA32 (nie wiedziałem jaki mam sprzęt więc musiałem sprawdzić…) moja plyta glowna to: Abit IS7/IS7-E/IS7-G a karta muzyczna na niej to Intel 82801EB ICH5 - AC’97 Audio Controller. Po googlach poszperałem i znalazłem sterowniki, a mimo to dzwieku nie ma. Windows zadnego problemu nie pokazuje, mp3 w winampie leci swobodnie. Taki sam problem miałem pod Linuxem (Ubuntu). W czym zawinilem? Gdzie moze byc problem?

I Drugie pytanie to takie, z boku komputera mam wejscie na glosniki mikrofon i 2 USB, ale niesttey nie sa podlaczona do plyty glownej, gdzie moge sie dowiedziec gdzie podlaczyc te kabelki?

na drugie pytanie odp.-możesz to sprawdzić w książeczce od płyty głównej.

jeśli nie masz to na płycie głownej powinieneś mieć podpisane AUDIO lub F_AUDIO a na pinach to wygląda tak ::.:

jeśli nie wiesz jak podłączyć to pisz i podaj jak masz opisane kabelki to Ci napisze jak to prawidłowo podłączyć

ok luknąłem jak twoja płyta wygląda- audio masz między 2 a 3 złączem PCI po lewej stronie

USB masz pod mostkiem południowym(takie niesbieskie) a podłącza sie je (od lewej) VRR - + G (ground) (kolorkami kabelków czerwony biały zielony czarny)