Problem z dzwiękiem

Witam mam malutki kłopocik z dzwiękiem nie dawno kupiłem głośniki 5.1 logitech x-530 moja karta dzwiekowa to jakiś soundmax “cadenza” chyba. Dziwna karta i chyba troche stara no ale do sedna na pięć głosników działają mi tylko 2 a chciałbym żeby chodziły wszystkie nie koniecznie non stop tz. przy włączaniu i wyłączaniu komputera ale fajnie by było jak by przynajmniej podczas słuchania muzyki w winampie działały wszystkie.

ZA POMOZ Z GÓRY DZIĘKI

zależy to też od ilości miejsc do podłączenia w karcie. miałem to samo. jeśli masz 3 to we właściwościach dzwięków i urządzeń audio przestaw ustawienia karty na 5.1* a jeżeli to nie pomoże to kup karte 5.1 a jak masz karte 5.1 to odpowiedno podłącz wtyczki według kolorów :wink:

*(windows xp)

no do takich rzeczy to sam doszłem według kolorów to logiczne a ustawienia sadobre

Jeżeli ta karta nie ma podobnej opcji jak w Creative ( CMSS 3D Stereo surround ) która przekształca dżwięk stereo do 5.1 to podczas normalnego odtwarzania muzyki tylne nie będą grac.

Złączono Posta : 25.02.2007 (Nie) 18:12

Jeżeli chcesz sprawdzic czy tylne działają to włącz jakiś film DVD z systemem 5.1 i odtwórz np przez Power DVD. W Power DVD również musisz poustawiac odpowiednio żeby podczas odpowiednich efektów dżwięk płynął z tylnych.

PS: Do tych głośników co masz ( moje byłe ) polecał bym Ci kartę SB Audigy. Koszt to około 100zł a będzie wszystko śmigac.

Złączono Posta : 25.02.2007 (Nie) 18:21

Audigy