Problem z dźwiękiem

Nie wiem jak dokładnie technicznie opisać problem, ale powiem co się dzieje. Dziś zainstalowałem nowy Windows XP , z pozoru wszystko zdawało być się OK. Lecz okazało się że nie ma dźwięku, i w tym tkwi problem. Nigdy nie instalowałem żadnych kodeków/sterowników do kart dźwięku, czy sprzętu audio którego używam. Szczerze mówiąc nie wiem nawet jaką mam kartę muzyczną :slight_smile: bo nigdy nie było mi to potrzebne, aczkolwiek dzisiaj wystąpił ten problem, wykluczam popsucie sprzętu, wczoraj działał ok.

Screeny :

72281658wz8.png

15228598zb0.png

Proszę o pomoc !!

No cóż, poszukaj w dokumentacji płyty głównej (jeśli masz kartę dźwiękową zintegrowaną) lub zainstaluj sobie odpowiedni program, np. EVEREST Home Edition, dzięki któremu poznasz jaką masz kartę dźwiękową. Będziesz wiedział jakich sterowników poszukać.

jak to zrobić ?

Mam tu na myśli papierową dokumentację czy też instrukcję obsługi, która powinna być dołączona przez sprzedawcę do komputera. Jeśli posiadasz takową to powinieneś znaleźć w konfiguracji komputera jaką kartę dźwiękową posiadasz.

Dobra, nie dowiemy sie. Podaj jaka to płyta główna.

21112125td5.png

Może te

Wyskakuje błąd przy instalacji tych sterowników

Czyżby te?

A co to zgaduj zgadula?? :?

No pewnie :stuck_out_tongue: .Miałem kiedyś płytę i na niej też była karta SiS 7012,ale okazało się,że sterowniki z drugiego linku pasowały.Dziwne ale prawdziwe.