Problem z dźwiękiem

Mam płytę główną Epox EP-8RDA3+/8RDA3G ze zintegrowanym dźwiękiem.Musiałam zrobić format i teraz nie mam dźwięku i nigdzie nie mogę znaleźć odpowiednich sterowników audio :frowning: Czy ktoś umie mi pomóc??? Z góry wielkie dzięki

Proszę: te lub te

Stery są na Windows XP

Dzięki,ale niestety nie można ich pobrać :frowning:

Sorry niezauważyłem :confused:

Zobacz te

Jeżeli nie instalowałeś w ogóle sterowników do chipsetu płyty głównej, to przed instalacją sterownika do karty dźwiękowej zainstaluj -> ten sterownik do chipsetu.

Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer i zainstaluj sterownik do karty dźwiękowej.

leila85 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

temat poprawiony :slight_smile: zainstalowałam sterowniki,które mi podaliście i niby komputer je widzi,tylko że dźwięku jak nie było tak nie ma :frowning:

A na tej płycie nie ma czasami układu C-Media 9739

Uruchom Everesta Ultimate. Z sekcji Komputer->Podsumowanie, spisz:

  • Multimedia

Jeżeli tak, to zainstaluj te: http://www.instalki.pl/sterowniki/downl … I-9738.php

w multimediach jest tylko

Karta dźwiękowa nVIDIA MCP2 - Audio Codec Interface

leila85 , sprawdź, czy w “Menadżerze Urządzeń” nie ma jakiś żółty znaków zapytani, lub wykrzykników.

Głośniki podłączone do odpowiedniego gniazda w karcie dźwiękowej ?

Wejdź w:

START -> Panel sterownia -> Dźwięki i urządzenia audio -> zakładka “Audio” -> w pozycji “Odtwarzanie dźwięku” sprawdź, czy jest wybrana Twoja karta dźwiękowa. Jeżeli nie, to wybierz ją -> Zastosuj, Ok.

Kliknij dwukrotnie lewym przyciskiem myszy na ikonę głośniczka na pasku tray. Wszystkie suwaki, w szczególności “Regulacja głośności” i “Wave” ustaw maksymalnie do góry.

Dzięki za wszystkie podpowiedzi.Już sobie poradziłam :slight_smile:

Dla informacji innych podaj w czym byl problem?